HG Impregnat Ochronny 1L

HG Impregnat Ochronny 1L

117,99 zł
Brutto

Środek do podstawowego zabezpieczenia marmuru i innych kamieni naturalnych przed wnikaniem brudu, wilgoci oraz przed tłustymi plamami.

HG impregnat ochronny specjalistyczny preparat do podstawowego zabezpieczenia marmuru i innych rodzajów kamieni naturalnych, takich jak np. trawertyn, granit, piaskowiec, łupek oraz płytek betonowych zawierających fragmenty kamieni naturalnych, takich jak kompozyt granitowy czy marmurowy (lastryko). Ten unikalny produkt zostaje wchłonięty głęboko w pory kamienia, zmniejszając znacznie jego naturalną chłonność. Dzięki temu zapobiega wnikaniu brudu, wilgoci oraz tłuszczu w strukturę kamienia. Nie zawiera silikonu przez co umożliwia zabezpieczonej powierzchni naturalne oddychanie (odparowywanie wilgoci z podłoża). Do użytku tak na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

Sposób użycia:

1. Zabezpieczana powierzchnia powinna być czysta, pozbawiona tłuszczu i kurzu. W przypadku konieczności użycia jakiegoś środka czyszczącego zapoznaj się z Tabelą Stosowania Produktów HG do kamienia naturalnego.

2. Zaprawa klejowa i spoin (fug) nowej podłogi muszą być całkowicie suche i utwardzone. Okres ich schnięcia wynosi około 4-6 tygodni.

3. Użytkowane już wcześniej podłogi po oczyszczeniu (intensywnym myciu) powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 dni. Mocno porowate powierzchnie np. z piaskowca powinny schnąć nawet 7 dni. Jeśli pod płytkami kamiennymi zastosowane jest ogrzewanie podłogowe, to jego włączenie może skrócić czas schnięcia do 24h. Należy jednak pamiętać, aby wyłączyć ogrzewanie na co najmniej 12 godzin przed zabiegiem impregnacji.

4. Nierozcieńczony preparat należy nanosić przy pomocy wałka malarskiego, równomiernie w jednym kierunku. W przypadku kamienia polerskiego impregnat należy aplikować przy pomocy bawełnianej, gładkiej ściereczki (pada).

5 Jeśli po 10 minutach od zabiegu impregnacji okaże się , że w niektórych miejscach impregnat nie wchłonął się, należy go usunąć czystą gładką ściereczką.

6. W przypadku bardzo porowatego i chłonnego kamienia, zabieg impregnacji należy powtórzyć po około 1 godzinie.

7. Po upływie ok. 3 godzin od ostatniego zabiegu po podłodze można chodzić, a po upływie 12 godzin od ostatniego zabiegu podłoga jest w pełni chroniona.

8711577116194
9998 Przedmioty

Opis

Materiał
Impregnat
Przeznaczenie
do wystroju wnętrz
Zastosowanie
uniwersalne
Nowości
kamienie
TOP sprzedaży

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.