• Pakiet

Zestaw Dla Koszatniczki: sianko, marchew i ściółka

35,00 zł

Zamiast 39,99 zł

Brutto

Pakiet dla pupila składa się z sianka, suszonej marchwi i ściółki. Zestaw idealny dla królików, szynszyli, chomików i innych gryzoni.

Ten pakiet zawiera

Ilość

Sianko dla gryzoni w opakowaniu 1 kg.

Ekologiczne sianko z naturalnych upraw 

Sianko pochodzi z ekologicznych łąk łęgowych na terenie w. lubuskiego.

Nasze ekologiczne sianko pochodzi z łąk naturalnych, nienawożonych chemicznie. Suszone na słońcu i zbierane ręcznie.

Jest doskonałym pokarmem regulującym procesy przemiany materii. Zawiera zioła i minerały. Jest też świetnym podłożem dla gryzoni: królików, szynszyli, koszatniczki. Pachnące siano to wspaniałe uzupełnienie nie tylko diety pupila, ale także wnętrza jego klatki.

Skład siana

Rajgras wyniosły, kupkówka pospolita, kostrzewa łąkowa, mniszek pospolity, wyczyniec łąkowy, szczaw zwyczajny, stokłosa miękka, rogownica pospolita, owsica omszona, rzeżucha łąkowa, jastrun właściwy, dzwonek rozpierzchły, świerzbnica polna, wiechlina zwyczajna, koniczyna łąkowa, groszek łąkowy i groszek zwyczajny, wyka ptasia, komonica łąkowa, przetacznik ożankowy, przytulia pospolita, babka lancetowata, drżączka średnia, głowienka pospolita,

Suszone chipsy marchewkowe w małym, poręcznym opakowaniu 50 gram.

Produkt pochodzi z ekologicznego gospodarstwa, gdzie nie używa się nawozów sztucznych.

Dlaczego suszone marchewkowe chipsy są idealne dla gryzoni?

Korzenie marchewki zawierają witaminy z grupy B oraz prowitaminę A oraz witaminy E, C, M i K. Marchewka wpływa korzystanie na rozwój mikroflory jelitowej. Reguluje procesy trawienne.

Które gryzonie dokarmiać przekąskami z marchewki?

Przygotowane porcje chipsów marchewkowych są idealne dla gryzoni: świnki morskiej, koszatniczki, szynszyla, chomika, myszek, szczurów i myszoskoczków.

Jak są przygotowywane przekąski z marchewki?

Nasze produkty są w 100% ekologiczne. Plastrowanie i suszenie odbywa się w sposób naturalny. Marchewki są selekcjonowane i plastrowane ręcznie.

Zalecane porcje: 1-2 łyżeczki co dwa dni jako uzupełnienie diety. Chipsy sa też doskonałą formą ścierania siekaczy, które rosną całe życie.

Prasowa 100% ściółka ze słomy 

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, odpylona w procesie produkcyjnym (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.

Produkowany wytwarzany jest przez prasowanie w wysokiej temperaturze i przy wysokim ciśnieniu rozdrobnionej słomy. Przyjmuje kształt nieregularnego granulatu o średnicy 6 mm i długości nie większej niż 15 mm, koloru jasnego, słomkowego.

Przeznaczenie

Ściółka przeznaczona jest jako podłoże dla zwierząt z chorobami górnych dróg oddechowych, alergii skórnych, ale również powinni go stosować wszyscy hodowcy, którzy chcą zachować wysoką higienę, oszczędzić czas oraz miejsce magazynowe.

Skład produktu

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, odpylona w procesie produkcyjnym (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.

Wskazówki dotyczące użycia

Ściółka to miękkie i sprężyste podłoże bezpośrednio po zastosowaniu. Pozwala na utrzymanie wysokiej higieny, redukuje zapach amoniaku oraz zaoszczędza czas i pracę podczas codziennej pielęgnacji. Ilość wykorzystania zależy od indywidualnej technologii hodowli. Średnie zużycie to 10 -14 kg na m2. Nie zaleca się polewania ściółki wodą, gdyż szybciej traci swoje właściwości.

Zalety stosowania ściółki

• Doskonała wchłanialność - wyższa chłonność pozwala na unikanie przemakania i zaskorupiania się ściółki. Dla porównania 100 kg trocin wchłania ok 180 kg wody, słoma pszenna (siekana) ok 250 kg wody, natomiast nasza ściółka nie mniej niż 370 kg wody. Tak wysoka chłonność jest uzyskana dzięki ekstruzji słomy, której włóknista struktura jest rozbijana, dzięki czemu materiał wchłania wilgoć nie tylko „końcami” włókien, ale całą swoją powierzchnią.

• Bezpieczeństwo – ściółka poddawana jest obróbce termicznej w temperaturze ponad 90oC, dzięki czemu zawiera ona śladowe ilości grzybów i pleśni oraz bardzo małą zawartość drobnoustrojów - ściółka jest hipoalergiczna.

• Mała pylistość - w trakcie produkcji naszą ściółkę poddajemy procesom odpylania, dzięki czemu jest niemal wolna od pyłu.

• Zmniejszenie ilości amoniaku – wysoka chłonność pozwala na znaczne zmniejszenie amoniaku i nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu.

• Miękkość i sprężystość – pozwala unikać uszkodzeń mechanicznych skóry, które najczęściej są zaczątkami infekcji. Ściółka jest oferowana we frakcji tzw. „drobnej” dostosowanej do potrzeb koni.

• Biodegradowalność - zużytą ściółkę można z powodzeniem kompostować lub użyć jako naturalny nawóz. W przeciwieństwie do granulatu drewnianego nie zakwasza gleby.

• Naturalność - ściółka produkowana jest ze słomy pozyskanej z lokalnych gospodarstw rolnych, bez jakichkolwiek dodatków i spoiw.

9999 Przedmioty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.