❤️ Ściółka dla zwierząt 6.3K- StonesGarden.pl ®

Ściółka dla zwierząt 6.3K

10,22 zł
Brutto

Ekologiczna ściółka z prasowanej słomy.

Opakowanie

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, odpylona w procesie produkcyjnym (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.
Lectum 6.3 K produkowany przez firmę Vivena-Natura Sp. z o.o. wytwarzany jest przez prasowanie w wysokiej temperaturze i przy wysokim ciśnieniu rozdrobnionej słomy. Przyjmuje kształt nieregularnego granulatu o średnicy 6 mm i długości nie większej niż 15 mm, koloru jasnego, słomkowego. Przeznaczenie
Lectum 6.3 K przeznaczony jest przede wszystkim dla koni posiadających problemy z chorobami górnych dróg oddechowych, alergii skórnych i gniciem strzałki kopytowej, ale również powinni go stosować wszyscy hodowcy, którzy chcą zachować wysoką higienę w stajni, oszczędzić czas oraz miejsce magazynowe.
Skład produktu
Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, odpylona w procesie produkcyjnym (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.
Wskazówki dotyczące użycia
Lectum 6.3 K, to miękkie i sprężyste podłoże bezpośrednio po zastosowaniu. Pozwala na utrzymanie wysokiej higieny, redukuje zapach amoniaku w boksie oraz zaoszczędza czas i pracę podczas codziennej pielęgnacji konia. Ilość wykorzystania Lectum 6.3 K zależy od indywidualnej technologii hodowli. Średnie zużycie to 10 -14 kg na m2. Nie zaleca się polewania Lectum wodą, gdyż szybciej traci swoje właściwości.
Lectum 6.3 dla koni.
• Doskonała wchłanialność - wyższa chłonność pozwala na unikanie przemakania i zaskorupiania się ściółki. Dla porównania 100 kg trocin wchłania ok 180 kg wody, słoma pszenna (siekana) ok 250 kg wody, natomiast Lectum nie mniej niż 370 kg wody. Tak wysoka chłonność jest uzyskana dzięki ekstruzji słomy, której włóknista struktura jest rozbijana, dzięki czemu materiał wchłania wilgoć nie tylko „końcami” włókien, ale całą swoją powierzchnią.
• Bezpieczeństwo – ściółka poddawana jest obróbce termicznej w temperaturze ponad 90oC, dzięki czemu zawiera ona śladowe ilości grzybów i pleśni oraz bardzo małą zawartość drobnoustrojów - ściółka jest hipoalergiczna.
• Mała pylistość - w trakcie produkcji naszą ściółkę poddajemy procesom odpylania, dzięki czemu jest niemal wolna od pyłu.
• Zmniejszenie ilości amoniaku – wysoka chłonność Lectum pozwala na znaczne zmniejszenie amoniaku i nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu.
• Miękkość i sprężystość – pozwala unikać uszkodzeń mechanicznych skóry, które najczęściej są zaczątkami infekcji. Lectum jest oferowany we frakcji tzw. „drobnej” dostosowanej do potrzeb koni.
• Biodegradowalność - zużytą ściółkę można z powodzeniem kompostować lub użyć jako naturalny nawóz. W przeciwieństwie do granulatu drewnianego nie zakwasza gleby.
• Naturalność - ściółka produkowana jest ze słomy pozyskanej z lokalnych gospodarstw rolnych, bez jakichkolwiek dodatków i spoiw.

5902837465661
9999 Przedmioty

Opis

Materiał
Inny
Frakcja
do 15 mm
Nowości
zoologia

Specyficzne kody

ean13
5902837465661
W tej samej kategorii
TOP sprzedaży

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.