Biokominek z Kamienia 15cm x 15cm x 18cm

Biokominek z kamienia 15 x 15 cm, wysokość od 18 cm dedykowany do użycia na zewnątrz.

Okazje dnia

799,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Biokominek jest dedykowany do użycia na zewnątrz.

Biokominek jest wyposażony w metalowy kubek, który ma w górnej części znacznik napełniania (około 1,5 cm od górnej krawędzi), którego nie wolno napełniać powyżej wysokości znacznika. Dodatkowo w zestawie jest redukcja mająca na celu zmniejszenie wysokości ognia, tym samym wydłużając czas palenia. Redukcję można zakładać i ściągać w trakcie palenia biokominka, najlepiej używając do tego celu metalowych szczypiec. Najczęstszym problemem związanym z posiadaniem produktu jakim jest biokominek jest rozlewanie bioetanolu poza komorę palenia podczas napełniania/dolewania go.

Najważniejsze zasady:

· Nie napełniaj powyżej znacznika.

· Napełniaj z użyciem lejka, aby zapobiec przypadkowemu rozlaniu.

· Upewnij się, że bioetanol nie został rozlany.

· Nie wlewaj bioetanolu do rozpalonego lub rozgrzanego kominka.

· Zaczekaj przynajmniej 10 minut po wyłączeniu lub samowypaleniu zanim zaczniesz go ponownie napełniać.

· Podczas odpalania bioetanolu palą się pary. Jeśli więc gorący palnik zostanie napełniony bioetanolem, parowanie zacznie się jeszcze zanim palnik zostanie podpalony, dlatego zaleca się napełnianie biokominka tuż przed użyciem.

Uwaga!

Biokominek z otwartą komorą spalania jest urządzeniem niebezpiecznym i należy zachować szczególną ostrożność w trakcie użytkowania. Należy zachować bezpieczny odstęp od innych przedmiotów, jak i nad kominkiem: ok. 1,5m. Gdy resztki etanolu wypalają się na dnie rynienki, płomień jest praktycznie niewidoczny. Jeśli rozpalą Państwo biokominek w momencie, gdy bioetanol jest rozlany poza komorą palenia lub dojdzie do przypadkowego szturchnięcia rozpalonego biokominka , może dość do powstania niekontrolowanego ognia, który może stać się potencjalnym zagrożeniem. Upewnij się, że bioetanol nie został rozlany poza komorę spalania podczas napełniania.

5903738128358
1 Przedmiot

Ostatnie zakupy klientów

Promocje w Stones Garden

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło