Keramzyt

Keramzyt, keramzyt budowlany - StonesGarden

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-30 z 54 pozycji

Aktywne filtry

Ten powszechnie używany w budownictwie kruszec sprawdzi się świetnie nie tylko jako materiał budulcowy różnego rodzaju powierzchni. Keramzyt jest też świetną opcją do ogrodu, w którym może uzupełniać grunt pod uprawę roślin lub też zostać wykorzystany jako podłoże – jego właściwości z pewnością przyniosą wiele profitów.

Keramzyt budowlany – zalety

Kruszywo to jest nie tylko lekkie, ale charakteryzuje się dobrą termoizolacyjnością – zamknięte pory keramzytu nie dopuszczają wilgoci do głębszych warstw kamienia, dzięki czemu jest on odporny na mróz. Co ciekawe, ogień również mu nie straszny – keramzyt budowlany to jedno z najbardziej termoizolacyjnych kruszyw jakie można wykorzystać w budownictwie.

Przydaje się głównie do izolacji. Świetnie sprawdzi się zatem w budowie podług na gruncie, ale też ścian, stropów, dachów, instalacji podziemnych i wielu innych strukturach. Ważne jest też to, że jest paroprzepuszczalny – dzięki porowatej strukturze i połączeniu z cementem cała konstrukcja pozwala bez trudu odprowadzić parę wodną. Keramzyt ten jest też odporny na grzyby i pleśnie. Jest to możliwe, gdyż nie daje pożywki niezbędnej do rozwoju grzybów – brak w nim czynnych składników organicznych. Dodatkowo, szorstka struktura granulatu i brak właściwości odżywczych odstrasza gryzonie. Niepalny, wytrzymały i odporny na związki chemiczne – w końcu keramzyt jest kruszywem ceramicznym.

Keramzyt ogrodniczy – dlaczego warto stosować go w ogrodzie

Przede wszystkim ze względu na jego ognio- i mrozoodporne właściwości. Jest on niewrażliwy na zmiany temperatury i pogody – to z kolei zapewnia wysoką odporność na wilgoć. Zastosowanie go w ogrodzie z pewnością jest rozwiązaniem na wiele lat, a nie jeden sezon. Keramzyt ogrodniczy bardzo dobrze zatrzymuje wilgoć, dlatego też stosuje się go jako podstawę w uprawie hydroponicznej, która polega na zapewnieniu odpowiedniego nawodnienia roślinom uprawianym w sztucznych warunkach. Przydatny jest zatem do uprawiania warzyw, kwiatów i ziół w szklarniach. Co ciekawe, stosując keramzyt można rozpocząć hodowlę roślin owadożernych, jak choćby rosiczki. Tak samo, jak w przypadku budowania domu lub choćby samego podłoża, będzie odstraszał gryzonie i nie podda się pleśni ani grzybom.

Keramzyt ogrodniczy a budowlany – czy coś je różni?

Tworzywo to jest takie same w przypadku zastosowania go w budownictwie, jak i ogrodzie. Niezależnie zatem od tego, czy planujesz budowę domu czy raczej chcesz wyposażyć ogród w trwały i funkcjonalny kruszec, najlepszy będzie ceramiczny keramzyt. Zapewnij sobie komfort życia na odpowiednim poziomie – z pewnością wybrane rozwiązanie zaplusuje w przyszłości.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.