Lava

Aktywne filtry

Lawa wulkaniczna, inaczej tektyt, to najwyższej jakości granulat. Powstaje z zastygniętej lawy z erupcji, którą wykorzystuje się przy różnych metodach uprawy. Dzięki zdolności zatrzymywania wody i tlenu, jest to doskonałe pod wszelakie sadzonki roślinne. Podłoże wulkaniczne skutecznie wspomaga uprawę kwiatów, roślin i warzyw.

Lawa wulkaniczna – z czego się składa?

Lawa wulkaniczna cechuje się bardzo zróżnicowanym składem – dzięki temu ma bardzo dobry wpływ na wzrost roślin. Zawiera pierwiastki takie jak mangan, magnez, wapń, żelazo i potas. Jej cechą jest niska waga w porównaniu do jej objętości. Czerwony kolor, którym się cechuje, dodaje dużej atrakcyjności. Lawa wulkaniczna do kwiatów ma wiele zastosowań. Nie tylko pełni rolę dekoracyjną, ale także wspomaga wzrost i zatrzymuje tlen.

Lawa wulkaniczna do kwiatów – doskonałe rozwiązanie!

Porowatość lawy wulkanicznej sprawia, że osadza się na niej duża ilość dobrych bakterii, które wspomagają uprawy. Gwarantuje to szybki przyrost, a także wyjątkowo atrakcyjny wygląd roślin. Jest ona w stu procentach naturalna, a także bezpieczna dla wszystkich żywych organizmów. Nie wpływa również na parametry wody. Co ważne, kamienie z lawy wulkanicznej nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych substancji. Produkty dostępne w tej kategorii posiadają specjalny atest PZH.

Kamienie z lawy wulkanicznej to dobry wybór pod hodowlę wszelakich roślin. Jej dodatkowym atutem jest dekoracyjny wygląd. Dzięki zdolności do zatrzymywania wody, lawa wulkaniczna do kwiatów Cię nie zawiedzie. Postaw na najwyższej jakości produkty i zamów już teraz!

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.