Wermikulit

Wermikulit ogrodniczy, wermikulit do roślin - StonesGarden

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Wermikulit powstaje w wyniku wietrzenia lub zmian hydrotermalnych flogopitu lub biotylu. To bogaty w żelazo, lit i magnez minerał ilasty, który znalazł zastosowanie w przemyśle, budownictwie oraz rolnictwie. Nada się również do użytkowania w ogrodzie, a także jako ściółka w terrariach. Materiał jest odporny na wysokie temperatury oraz czynniki biologiczne i chemiczne. Wermikulit ogrodniczy jest lekki i bardzo dobrze chłonie wodę, którą oddaje później roślinom wedle ich potrzeb. Jest doskonałym dodatkiem do podłoży. Poznaj jego zastosowanie i zamów już dziś.

Wermikulit ogrodniczy – doskonałe wspomaganie Twoich upraw

Minerał ilasty ma postać drobnych kryształków lub płytek w żółtej, oliwkowej lub brązowej barwie. Dzięki swoim właściwością wermikulit do roślin poprawia strukturę gleby. Zwiększa jej napowietrzenie oraz wilgotność. Dodatkowo przedłuża i intensyfikuje działanie nawozów. Wspomaga przyrost systemu korzeniowego, dzięki czemu rośliny szybciej rośną i są mniej narażone na gnicie. Może być użyty zarówno przy uprawach na polu, w ogrodzie oraz w doniczkach w domu. Wermikulit ogrodniczy zmniejsza kwasowość oraz proces zasolenia ziemi. Możesz w nim przechowywać cebulki kwiatowe, warzywa oraz owoce.

Wermikulit jako ściółka dla zwierząt

Minerał nie tylko wspomaga urodzajność upraw. Wermikulit może być również użyty jako ściółka w terrariach dla zwierząt lubiących odpowiednią wilgotność podłoża. Doskonale nada się dla bezkręgowców, płazów oraz gadów. Nie gnije i nie pleśnieje. Dobrze pochłania mocz, neutralizuje nieprzyjemne zapachy i zapewnia sterylność. Wermikulit ekspandowany jest bezpieczny dla zwierząt – nie posiada konserwantów i sztucznych barwników. Nada się jako wyściółka do wylęgu jaj. Postaw na minerał o bogatym składzie. Wermikulit do roślin oraz jako ściółka to doskonałe rozwiązanie.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.