Zbiorniki na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę Dla Ceniących Ekologie i Oszczędność

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Zbiorniki na deszczówkę to produkt dla tych, którzy cenią sobie ekologie i oszczędność. Podlewaj ogród zmniejszając swoje opłaty za wodę, jednocześnie dbając o środowisko.

Skorzystaj z naszej oferty i znajdź idealny zbiornik dla swojego ogrodu!

Decyzja o instalacji zbiornika na deszczówkę w naszym przekonaniu jest zawsze dobrym wyborem. Od naszych możliwości, potrzeb, czy gustu zależy jednak na jaki konkretny rodzaj zbiornika się zdecydujemy. Do wyboru mamy różne pojemności, materiały z jakich są wykonane, czy na przykład rodzaje zbiorników. Jak więc dokonać wyboru?

Zacznijmy od pojemności - skorzystać można tu z dość prostej zależności. Mianowicie do utrzymania jednego m² trawnika dziennie potrzeba około 5l wody. W przypadku roślin na rabatach jest to mniej więcej od 5 do 20 litrów. Oczywiście pamiętać należy, że rzadko kiedy uda nam się podlewać nasze rośliny tylko przy użyciu deszczówki. Zależni jesteśmy tutaj od częstotliwości opadów atmosferycznych, które w czasem występować będą częściej, a czasem prawie wcale. Nie mniej jednak instalacja zbiornika pozwoli nam na sporą oszczędność jeśli chodzi o użycie wody z kranu.

Pozostając przy temacie pojemności warto rozróżnić dwa rodzaje zbiorników - naziemne i podziemne. Te pierwsze są zdecydowanie mniejsze, ale przez to też tańsze i łatwiejsze w instalacji. Ich standardowe pojemności to 200-400l. By zwiększyć ich wydajność można pokusić się o użycie kilku na raz i w ten sposób gromadzić więcej wody. 

Zbiorniki podziemne natomiast swój litraż mierzą w tysiącach. Dzięki ich użyciu oszczędzamy sporo miejsca nie rezygnując z dużej wydajności. Problemem w tym przypadku może być jednak kosztowność instalacji, czy ogólnie większa cena produktu.

Jeśli chodzi o materiał z jakiego wykonany jest nasz zbiornik to najbardziej opłacalnym wyborem będzie użycie tworzywa sztucznego – plastiku. Czasem możemy natknąć się na użycie drewna, na przykład drewnianych beczek, co jest ciekawym i bardzo stylowym rozwiązaniem.

Decydując się więc na zakup zbiornika na deszczówkę musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, by być w pełni zadowoleni z naszego zakupu.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło