Kamienie ogrodowe

Kamień ogrodowy, kamienie dekoracyjne - StonesGarden

Jest 256 produktów.

Pokazano 1-30 z 256 pozycji

Aktywne filtry

Ogród to miejsce, które musi być nie tylko praktyczne, ale też estetyczne. Niezwykłe aranżacje w tej przestrzeni dokonuje się nie tylko z pomocą odpowiednio dobranych roślin, ale też innych dodatków. Dobrym przykładem naturalnego surowca, który znajduje swoje zastosowanie wśród bujnej flory, jest właśnie kamień ogrodowy.

Kamień ogrodowy – cechy i właściwości

Dobrze dobrany kamień ogrodowy korzystnie wpłynie na podłoże i pobliskie rośliny. Przykładowo, niektóre propozycje mogą zabezpieczyć glebę i korzenie przed zgubnym wpływem warunków pogodowych, takich jak mróz i wiatr. Inne – ochronią przed przegrzaniem bądź chorobami roślin. Są też niezwykle wytrzymałe. Wiele z nich można wykorzystać przy budowie podjazdu bądź alejek ogrodowych.

Nie sposób również pominąć estetykę, którą tworzą kamienie ogrodowe. Wykorzystasz je nie tylko do eksponowania najważniejszych części ogrodu, ale też idealnie dobierzesz ich kształt, wielkość, a nawet barwę do swoich potrzeb. W ten sposób stworzysz ogród wedle własnego upodobania. Kamień, ze względu na swoją wagę, nie zostanie też porwany przez wiatr – raz ułożone kamienie ogrodowe nie zmienią swojego miejsca położenia nawet podczas silniejszych powiewów.

Gdzie zastosować kamienie ogrodowe?

Kamienie ogrodowe są najczęściej wykorzystywane do aranżacji przestrzeni zielonej za domem. Można nimi obłożyć oczka wodne, usypać je wokół wybranych roślin lub nawet stworzyć z ich pomocą podjazdy i alejki. W ten sposób z pewnością dodasz przestrzeni nieco uroku. Świetnym pomysłem jest też kamień ogrodowy na tarasie bądź balkonie. Umieszczenie go w tych właśnie miejscach pozwoli na stworzenie spójnej całości z kompozycją w ogrodzie.

Nie wahaj się i dopełnij nim swoje wnętrze. Kuchnia, jadalnia, bądź salon z bezpośrednim wyjściem na zieloną trawę z pewnością będą się świetnie prezentowały! Kamienie dopasujesz do surowych wnętrz w stylu skandynawskich bądź loftowym. Możesz użyć ich w doniczkach, stworzyć z nich motyw przewodni danego pomieszczenia lub nawet wykorzystać je w budowie ścianki działowej. Sprawdzą się one również jako ciekawa dekoracja w firmach i korporacjach. Kamienie można też wykorzystać podczas projektowania architektury pomieszczeń biurowych.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło