Gnejsy

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Szukasz pomysłu, który zastosujesz w swoim naturalnym ogrodzie? Pociąga Cię prostota, a jednak szukasz czegoś, co podkreśli wybrane przez Ciebie rośliny? Być może idealną odpowiedzią na Twoje potrzeby jest kora kamienna gnejsowa. Z pewnością pomoże Ci ona stworzyć naturalną przestrzeń, a jednocześnie wpłynie na niezwykłe walory estetyczne i podkreśli zieleń ogrodu!

Kora kamienna gnejsowa – uniwersalna ozdoba ogrodu

Gnejs to skała metamorficzna, która składa się głównie ze skaleni i kwarców. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze, gnejs efektownie prezentuje się w ogrodach wodnych i skalnych, dopełniając architekturę. Jako kruszywo może być wykorzystany przy budowie dróg, placów, chodników i ścieżek rowerowych.

Kora kamienna gnejsowa jest jednak najczęściej stosowana w ogrodzie bądź przy budynku – tworzy nie tylko ciekawe uzupełnienie rabat, ale też świetnie wygląda przy oczku wodnym bądź fontannie. Nieregularnie wysypana przy kwietnikach w istocie przepięknie udekoruje ogród. Możesz wybrać nie tylko frakcję, ale i kolor – kora kamienna w tej kategorii to multum propozycji o odmiennych barwach.

Kora kamienna – dlaczego warto z niej skorzystać

Choć wyglądem przypomina klasyczną, drzewną korę, jest surowcem znacznie bardziej praktycznym. Wydajna kora kamienna posłuży nie tylko do dekoracji – usypana koło roślinności, dzięki swojej przepuszczalności, pozwoli wodzie spłynąć w głąb ziemi, zamiast doprowadzać do tworzenia się kałuży. Kora kamienna zakwasza też glebę. Dlatego świetnie sprawdzi się w pobliżu drzew iglastych, hortensji, magnolii i begonii. Skorzystają na niej również drzewka owocowe, wrzosy i rododendrony.

Wystarczy, że obsypiesz powierzchnię geowłókniną, a na niej umieścisz korę – w ten sposób możesz liczyć na estetyczne i praktyczne rozwiązanie. Zapomnij o ciągłym pieleniu! Ciężka kora dobrze zaklinuje się w ziemi, dzięki czemu nie rozwieje jej wiatr. Będzie ona nieustannie ochraniała glebę i korzystnie wpływała na kondycję Twoich roślin. Przekonaj się o tym, wybierając korę kamienną!

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło