Drewno Opałowe

Drewno opałowe, drewno kominkowe - StonesGarden

Jest 42 produktów.

Pokazano 1-30 z 42 pozycji

Aktywne filtry

Wybierz gotowe do palenia drewno opałowe, pozyskiwanej ze zrównoważonej gospodarki leśnej i ciesz się ciepłem w swoim domu bez wytwarzania trującego smogu. Szczapy są odpowiednio wysuszone i oczyszczone ze wszelkich niedoskonałości. W ofercie znajdziesz drewno kominkowe, ogniskowo-grillowe, do pieca do wypiekania pizzy oraz podpałkę. Postaw na ekologiczne rozwiązanie i zamów odpowiednią ilość już dziś.

Drewno opałowe – ciepło w Twoim domu

Wybierz liściaste albo iglaste drewno kominkowe, suszone w specjalnych wysokotemperaturowych suszarniach. Jego wilgotność oscyluje poniżej 20% i zostało ono oczyszczone z garbników, pleśni i drobnoustrojów, które mogą uczulać albo mieć właściwości kancerogenne. Drzewo opałowe jest pozyskiwane ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Jego parametry są zgodne z najnowszymi wytycznymi Unii Europejskiej i jest przyjazne dla środowiska. Wykorzystując je do ogrzewania swojego domu, przyczyniasz się do redukcji niszczącego klimat dwutlenku węgla. Pocięte jest w wygodne szczapy gotowe do użycia. Drewno opałowe po spaleniu pozostawia niewiele popiołu, który możesz użyć jako nawóz w swoim ogrodzie.

Drewno kominkowe – wybierz odpowiednie

Wybierając drewno do kominków warto kierować się jego wartością opałową oraz szybkością spalania. Rozpalanie ułatwi Ci odpowiednia rozpałka. W ofercie znajdziesz worki albo skrzyniopalety z brzozą, która daje przyjemny zapach oraz ładny, niebieski ogień, niestrzelający iskrami jesion oraz przyjemnie trzeszczący dąb. Dostępna jest również olcha, przydatna przy wędzeniu wędlin, a także buk, świerk i jawor. Jeśli uznasz, że szczapki są za duże możesz je rozłupać na pieńku. Do paleniska polecamy drewno ogniskowo- grillowe, które nie będzie palić się długo, ale intensywnie, nie wytwarzając przy tym dużej ilości dymu. Już dziś zamów suche drzewo opałowe i zapewnij ciepło w swoim domu.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło