Żwiry

Żwir ogrodowy - ścieżki w ogrodzie żwirowe - StonesGarden

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Mając do dyspozycji sporą wolną przestrzeń tuż obok domu, warto ją odpowiednio zaaranżować. Dobudowanie tarasu obok budynku, znalezienie miejsca na piaskownicę i wybranie odpowiednich mebli ogrodowych to tylko część zadań na liście. Niezwykle istotne jest też zasadzenie odpowiednich roślin i rozplanowanie podłoża – w tym podjazdów i alejek. Z pewnością przydomową przestrzeń pozwoli Ci zaaranżować żwir ogrodowy.

Żwir ogrodowy – praktyczny i estetyczny kruszec

Uniwersalny żwir ogrodowy ma wiele zastosowań. Jest równie praktyczny, co estetyczny. Ze względu na swój kształt i barwę, perfekcyjnie podkreśla roślinne aranżacje bądź tworzy ciekawe kontrasty. Niewielka frakcja pozwala tworzyć rozmaite formacje wokół rabat. Tego rodzaju żwirowa wyspa ogrodowa ochroni podłoże przed wyschnięciem i zapewni korzeniom roślin dostateczne ciepło podczas mroźniejszej temperatury.

Żwir nie tylko naturalnie wkomponowuje się w ogród – może też pomóc utwardzić nawierzchnię. Dlatego też często tworzy się ścieżki w ogrodzie żwirowe. Nie tylko wytyczają one konkretny kierunek przemieszczania się, ale też wspaniale się prezentują. Warto jednak dłużej zastanowić się nad doborem frakcji i dodatkowo pod żwirem umieścić materiał utwardzający – w ten sposób żwir się nie zapadnie, a ogród zyska elegancki, estetyczny wygląd.

Nie tylko ścieżki w ogrodzie – żwirowe inspiracje

Ścieżki w ogrodzie żwirowe< to tylko jeden z wielu pomysłów, jak można wykorzystać żwir. Ciekawą propozycją jest stworzenie z tego kruszywa opaski żwirowej wokół domu. Podczas deszczu opaska taka ochroni ściany budynku przed zabrudzeniem. Żwir wykorzystasz też podczas budowy tarasu bądź balkonu – kruszywo to wystarczy połączyć z cementem i piaskiem, by w ten sposób zyskać materiał, na bazie którego można postawić taras. Żwir może też dekorować posadzkę balkonu bądź kuchni – a nawet stanowić główny element dekoracyjny pomieszczeń w domu. Wybierz ilość idealną do potrzeb i postaw na dowolny kolor – z pewnością się nie zawiedziesz!

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.