Żwiry

Żwir ogrodowy - ścieżki w ogrodzie żwirowe - StonesGarden

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Mając do dyspozycji sporą wolną przestrzeń tuż obok domu, warto ją odpowiednio zaaranżować. Dobudowanie tarasu obok budynku, znalezienie miejsca na piaskownicę i wybranie odpowiednich mebli ogrodowych to tylko część zadań na liście. Niezwykle istotne jest też zasadzenie odpowiednich roślin i rozplanowanie podłoża – w tym podjazdów i alejek. Z pewnością przydomową przestrzeń pozwoli Ci zaaranżować żwir ogrodowy.

Żwir ogrodowy – praktyczny i estetyczny kruszec

Uniwersalny żwir ogrodowy ma wiele zastosowań. Jest równie praktyczny, co estetyczny. Ze względu na swój kształt i barwę, perfekcyjnie podkreśla roślinne aranżacje bądź tworzy ciekawe kontrasty. Niewielka frakcja pozwala tworzyć rozmaite formacje wokół rabat. Tego rodzaju żwirowa wyspa ogrodowa ochroni podłoże przed wyschnięciem i zapewni korzeniom roślin dostateczne ciepło podczas mroźniejszej temperatury.

Żwir nie tylko naturalnie wkomponowuje się w ogród – może też pomóc utwardzić nawierzchnię. Dlatego też często tworzy się ścieżki w ogrodzie żwirowe. Nie tylko wytyczają one konkretny kierunek przemieszczania się, ale też wspaniale się prezentują. Warto jednak dłużej zastanowić się nad doborem frakcji i dodatkowo pod żwirem umieścić materiał utwardzający – w ten sposób żwir się nie zapadnie, a ogród zyska elegancki, estetyczny wygląd.

Nie tylko ścieżki w ogrodzie – żwirowe inspiracje

Ścieżki w ogrodzie żwirowe< to tylko jeden z wielu pomysłów, jak można wykorzystać żwir. Ciekawą propozycją jest stworzenie z tego kruszywa opaski żwirowej wokół domu. Podczas deszczu opaska taka ochroni ściany budynku przed zabrudzeniem. Żwir wykorzystasz też podczas budowy tarasu bądź balkonu – kruszywo to wystarczy połączyć z cementem i piaskiem, by w ten sposób zyskać materiał, na bazie którego można postawić taras. Żwir może też dekorować posadzkę balkonu bądź kuchni – a nawet stanowić główny element dekoracyjny pomieszczeń w domu. Wybierz ilość idealną do potrzeb i postaw na dowolny kolor – z pewnością się nie zawiedziesz!

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło