Węgiel

Węgiel drzewny opałowy, brykiet do grilla - StonesGarden

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Gwarancją dobrego grilla jest wybrany przez Ciebie rodzaj paliwa. Dodatkowo, każdy z modeli urządzeń wymaga innych rozwiązań. Przykładowo, w przypadku klasycznego grilla, najbardziej opłacalny jest węgiel drzewny do grilla. Decyduj się na rozwiązania spełniające surowe dyrektywy i zagwarantuj sobie najwyższą jakość.

Czym jest węgiel drzewny do grilla

Jak sama nazwa wskazuje, węgiel drzewny do grilla to nic innego, jak substancja pochodzenia naturalnego otrzymywana w wyniku obróbki drewna. Pod wpływem wysokiej temperatury zamienia się ono w lekkie i czarne kawałki, czyli tak zwany węgiel. Tego typu węgiel opałowy w swojej strukturze ma znikomą ilość składników smolistych. Jeśli więc chcesz uniknąć zbędnych zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery – postaw na to rozwiązanie. 

Brykiet do grilla

Zapewne zastanawiasz się czym różni się brykiet do grilla od węgla. Brykiet do grilla to blok sprasowanej mieszanki trociny, torfu, słomy i miału, połączonej lepkimi dodatkami, pozwalającej stworzyć kształt bryły. Nie kruszy się i nie pyli, co stanowi jego ogromną zaletę. Jego transportowanie nie jest problematyczne. Jeśli cenisz sobie wygodę, wybierz właśnie ten produkt. 

Węgiel opałowy – jakie są jego rodzaje

W naszej ofercie znajdziesz węgiel opałowy w różnych postaciach. Ekogroszek uznawany jest za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów. Pozbawiony jest szkodliwych domieszek, dzięki czemu spala się niemal w całości, nie wytwarzając tym samym szkodliwych spalin. Decydując się na ekogroszek, możesz w pełni cieszyć się czystym powietrzem i żyć w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wobec planety.

Szczególnym powodzeniem wśród opałów cieszy się węgiel orzech. Produkt ten charakteryzują bardzo wysokie wartości opałowe. Węgiel orzech przeznaczony jest do spalania w piecach zasypowych, konwencjonalnych, kuchniach węglowych, a także w różnego rodzaju kominkach. W naszym asortymencie znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło