Węgiel

Węgiel drzewny opałowy, brykiet do grilla - StonesGarden

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Gwarancją dobrego grilla jest wybrany przez Ciebie rodzaj paliwa. Dodatkowo, każdy z modeli urządzeń wymaga innych rozwiązań. Przykładowo, w przypadku klasycznego grilla, najbardziej opłacalny jest węgiel drzewny do grilla. Decyduj się na rozwiązania spełniające surowe dyrektywy i zagwarantuj sobie najwyższą jakość.

Czym jest węgiel drzewny do grilla

Jak sama nazwa wskazuje, węgiel drzewny do grilla to nic innego, jak substancja pochodzenia naturalnego otrzymywana w wyniku obróbki drewna. Pod wpływem wysokiej temperatury zamienia się ono w lekkie i czarne kawałki, czyli tak zwany węgiel. Tego typu węgiel opałowy w swojej strukturze ma znikomą ilość składników smolistych. Jeśli więc chcesz uniknąć zbędnych zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery – postaw na to rozwiązanie. 

Brykiet do grilla

Zapewne zastanawiasz się czym różni się brykiet do grilla od węgla. Brykiet do grilla to blok sprasowanej mieszanki trociny, torfu, słomy i miału, połączonej lepkimi dodatkami, pozwalającej stworzyć kształt bryły. Nie kruszy się i nie pyli, co stanowi jego ogromną zaletę. Jego transportowanie nie jest problematyczne. Jeśli cenisz sobie wygodę, wybierz właśnie ten produkt. 

Węgiel opałowy – jakie są jego rodzaje

W naszej ofercie znajdziesz węgiel opałowy w różnych postaciach. Ekogroszek uznawany jest za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów. Pozbawiony jest szkodliwych domieszek, dzięki czemu spala się niemal w całości, nie wytwarzając tym samym szkodliwych spalin. Decydując się na ekogroszek, możesz w pełni cieszyć się czystym powietrzem i żyć w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wobec planety.

Szczególnym powodzeniem wśród opałów cieszy się węgiel orzech. Produkt ten charakteryzują bardzo wysokie wartości opałowe. Węgiel orzech przeznaczony jest do spalania w piecach zasypowych, konwencjonalnych, kuchniach węglowych, a także w różnego rodzaju kominkach. W naszym asortymencie znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.