Węgiel aktywny

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Węgiel aktywny do roślin to doskonały naturalny filtr mający dużą zdolność wchłaniania zanieczyszczeń. Jest uznany za najsilniejszy z pochłaniaczy. Węgiel absorpcyjny odnajduje zastosowanie w oczyszczaniu, klarowaniu, odbarwianiu i dezodoryzacji cieczy. Poznaj jego właściwości.

Węgiel aktywny – czym jest?

Węgiel aktywny jest środkiem, który wytwarzany jest z materiałów pochodzenia organicznego – zazwyczaj z drewna, torfu lub skorup orzechów. Stosowany jest nie tylko w ogrodnictwie, ale i medycynie, a także kosmetyce. Węgiel aktywny działa neutralizując związki poprzez absorpcję – proces wiązania cząsteczek. W tej kategorii znajdziesz go w różnych kształtach – wybierz ziarnisty, formowany lub bardzo drobny w postaci drobnych ziarenek.

Węgiel aktywny ogrodniczy – zastosowanie

Węgiel aktywny do roślin, dzięki swoim właściwościom, sprawia, że roślinność zasadzona w szkle lub donicy – nie gnije. Użycie go w każdej kompozycji kwiatowej daje pewność, że nie będą się w niej mnożyć szkodliwe bakterie. Węgiel aktywny ogrodniczy idealnie pełni swoją funkcję w kompozycjach w szkle, neutralizując ekosystem i absorbując wodę w przypadku przelania. Sprawdza się on także przy roślinach doniczkowych do oczyszczania, odbarwiania, klarowania i dezodoryzacji cieczy. Dodatkowo dzięki węglowi absorpcyjnemu można pozbyć się uciążliwych chwastów.

Węgiel aktywny ogrodniczy stosowany jest w procesach adsorpcji związków organicznych z powietrza, odzysku rozpuszczalników, a także oczyszczaniu gazów spalinowych ze związków organicznych. Zaopatrz się w węgiel aktywny dostępny w naszym sklepie. Dobierz odpowiedni produkt do swoich potrzeb i ciesz się czystym powietrzem.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.