Bio Ziemia Do Pomidorów i Warzyw 50L

Gotowe podłoże dla ogrodników i hobbystów kultywujących uprawy ekologiczne.

Wartość pH: 5,8-6,8 Zasolenie:< 2,5 g/l

Struktura: frakcja 0-40mm

Skład: torf, kompost, kora kompostowa, biohumus, guano, kreda

Okazje dnia

28,31 zł
Brutto
Ilość

Bio Ziemia Do Warzyw i Pomidorów 50 litrów

Jeśli należysz do pokaźnej grupy polskich eko-ogrodników, którzy na poważnie traktują swoją pracę, zapewne szukasz unikatowych i zdrowych rozwiązań. Nawet zajmując się ogrodem hobbystycznie, chcesz stawiać na pewne rozwiązania, dzięki którym Twoje rośliny uprawne będą w idealnym stanie, a przede wszystkim – nie oklapną. Z tych względów proponujemy Ci produkt, którego jakość Cię nie zawiedzie.

Ziemia do pomidorów – co zawiera?

Żyzność podłoża i jego biologiczną aktywność zapewnia wykorzystany w mieszance kompost i kora kompostowa. Dzięki temu składnikowi gleba zyskuje całkowicie nową jakość. Z kolei biohumus i guano dostarczają zrównoważonej ilości składników pokarmowych i mikroorganizmów wpływających na wzrost roślin.

Starannie dobrane składniki sprawiają, że odpowiedź na pytanie: jaka ziemia do pomidorów będzie najlepsza – jest dziecinnie prosta. Oferowany przez nas nawóz zapewni nie tylko wspaniałą jakość pomidorom, ale też zadba o właściwe magazynowanie i dostarczanie roślinom wody – co może być szczególnie przydatne w obliczu letnich susz, kiedy wiele źródeł wysycha.

Ziemia do szklarni pod pomidory wzbogaci w próchnice gleby ubogie w ten składnik oraz poprawi ich ogólną strukturę dzięki wielu istotnym składnikom pokarmowym. Zapewnij roślinom co najlepsze, a przy tym żyj w zgodzie z naturą – bio ziemia to wybór, którego nie pożałujesz.

Gdzie przyda się ziemia do pomidorów?

Bio ziemia do pomidorów świetnie sprawdzi się w uprawie owoców, ziół i warzyw – w tym też pomidorów. Nawóz organiczny sprawi, że nie będzie Cię martwił przyszły zbiór plonów – wszystkie składniki najwyższej jakości zadbają o to, by owoce Twej pracy były nagrodą samą w sobie. Ziemia do szklarni pod pomidory sprawdzi się jednak nie tylko w przypadku tych warzyw – będzie też dobra dla rozwoju ogórków, papryki, cukinii, sałaty, marchwi, rzodkiewki, fasoli, a nawet truskawek i poziomek. Zasadź swoje ulubione rośliny w ogrodzie, szklarni, a nawet w donicach na balkonie!

Zasadź na wiosnę!

Najlepszy termin sadzenia nadchodzi wiosną – kiedy większe mrozy odejdą i pierwsze deszcze już za nami, warto nasączyć ziemię do pomidorów wodą, by nieco ja rozluźnić. W celu stworzenia idealnych warunków na grządce w ogrodzie, ziemię należy rozsypać na głębokości od 15 do 30 cm – to wystarczy, by rozpocząć pierwszy siew warzywniaka.

Z kolei marząc o zbiorze własnych plonów ze słonecznego i odpowiednio osłoniętego balkonu, warto postawić na donice lub skrzynie z otworami odpływowymi. Po wsypaniu drenażu (np. keramzytu) na dno donicy, wyłóż ją bio ziemią i odpowiednio nawadniaj.

Ziemia do pomidorów może też służyć do ogólnego wzbogacania gleby przygotowywanej pod uprawę roślin. Jeden, 50 L worek, wystarczy na 1m2 rodzimej gleby.

Zastosowanie

• Ogrodnictwo ekologiczne

• Uprawa warzyw w tym pomidorów, ogórków, papryki, cukinii, bakłażana, sałaty, marchwi, rzodkiewki, fasoli, ziół, owoców, np.: truskawki, poziomki itp.

• Uprawy w ogrodach, na balkonach, tarasach, w szklarniach

• Uprawa w donicach: warzyw, ziół, roślin owocowych

• Wzbogacanie ubogich gleb w próchnicę, składniki pokarmowe i poprawa struktury

• Idealny produkt do promocji zagadnień ekologii, wspierający uprawy w harmonii i w zgodzie z naturą

Zawartość

• Kompost i kora kompostowana zapewnia biologiczną aktywność oraz żyzność podłoża

• Wermikompost i guano zapewnia wysoką, ale jednocześnie zrównoważoną ilość składników pokarmowych i mikroorganizmów dla roślin

• Dokładnie dobrana receptura zapewnia właściwe magazynowanie oraz dostarczanie wody roślinom

Właściwości

• Zasolenie: < 2,5 g/l

• Struktura: 0-40 mm

• Wyłącznie ze składników dopuszczonych do ogrodnictwa ekologicznego rozporządzeniem WE 834/2007

Sposób użycia

• Najlepszym terminem sadzenia jest wiosna

• Produkt prasowany mechanicznie, przed użyciem zaleca się rozluźnić i w miarę potrzeb, gdy podłoże jest suche, nasączyć wodą

Warzywniak

• Należy rozsypać BIO Ziemię do warzyw i pomidorów na głębokość około 15 – 30 cm, w miarę potrzeb uformować grządki

• Następnie wysiać lub posadzić rośliny.

Uprawa w donicach

• Warzywa, zioła i owoce mogą być uprawiane w donicach i skrzynkach na słonecznych i osłoniętych balkonach, tarasach

• Należy wybrać czystą donicę z otworami odpływowymi

• Wsypujemy drenaż na dno donicy, np. keramzyt, następnie BIO Ziemię do warzyw i pomidorów

• Wkładamy roślinę i uzupełniamy ziemią do 2 cm poniżej krawędzi donicy

• Po przesadzeniu lekko ugniatamy ziemię i umiarkowanie podlewamy

Wzbogacanie gleby

• BIO Ziemię do warzyw i pomidorów należy rozsypać na rodzimej glebie (około jeden worek 50L na 1m²) i przekopać

Praktyczne rady

• Nawożenie należy rozpocząć po 4 – 6 tygodniach od posadzenia, najlepiej korzystając z ekologicznych nawozów

• Zalecamy podlewanie deszczówką, która zawiera mniej związków wapnia i w małym stopniu wpływa na zmianę kwasowości ziemi

Nawożenie

• Pomidory. Pomidory mają wysokie wymagania pokarmowe. Wiosną przed wysadzeniem warto wzbogacić ziemię w obornik w dawce 2-3 kg/1m³. Największe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe występuje w okresie to lipca i sierpnia. Pomidory możemy nawozić nawozami jednoskładnikowymi, np. saletrą amonowa lub wieloskładnikowymi, np. Florovit lub Azofoska. Pierwsze nawożenie przeprowadzamy 15 dni po posadzeniu, a kolejne co 15 dni. Na miesiąc przed spodziewanym końcem uprawy pomidorów nie nawozimy ich. Jeśli zdecydujemy się na nawożenie naturalne, to warto w tym celu wykorzystać pomiot ptasi rozcieńczony w wodzie. Pomidory podlewamy nim co 4 dni.

• Ogórki. W przypadku ogórków należy zadbać o odpowiednią dawkę azotu na początku wzrostu. Ogórki wytwarzają dużo masy zielonej. Dopiero w okresie plonowania należy zwracać uwagę na zawartość potasu i fosforu. Naturalnym źródłem azotu może być kompost w ilości 3 kg/1m³. Nawożenie chemiczne warto przeprowadzać nawozami wieloskładnikowymi, które mają odpowiednie ilości fosforu i potasu np Substral czy Target. Nawozimy rośliny co 2 tygodnie od kwietnia do września. Jeśli zdecydujemy się na nawożenie naturalne warto wybrać do tego celu obornik granulowany.

• Sałata. Sałata należy do warzyw o niskich wymaganiach pokarmowych. W przypadku nawozów mineralnych zwracamy uwagę na nawożenie fosforowo-potasowe. Nadmiar azotu jest dla niej niekorzystny. Sałata jest wrażliwa na chlorki, dlatego zwracamy uwagę by nawozy jej nie zawierały. Sałata doskonale reaguje na nawozy naturalne. Polecamy wszelkie nawozy tego typu, takie jak obornik, kompost czy wermikompost.

5908251750659
268 Przedmioty

Opis

Materiał
Ziemia
Frakcja
do 15 mm
Zastosowanie
do owoców i warzyw
Ocena 
2022-03-09

Bio Ziemia Do Pomidorów i Warzyw 50L

Ziemia rewelacyjna. Dziękuje za szybką wysyłkę towaru. Wrócę na pewno

Napisz opinie

Zobacz także

Ostatnie zakupy klientów

Promocje w Stones Garden

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło