Keramzyt Ogrodniczy 8-16 mm

Keramzyt ogrodniczy idealnie sprawdza się jako drenaż zarówno do doniczek, jak i również do kwiatów posadzonych bezpośrednio w ogrodzie. Jego porowata struktura odstrasza dodatkowo gryzonie. Ponadto posiada bardzo niską nasiąkliwość, przez co nie gromadzi wody, co mogłoby prowadzić do gnicia roślin. Keramzyt ogrodniczy w procesie powstawania oraz w swoich właściwościach niczym nie różni się od keramzytu budowlanego.

Polecamy również

10,20 zł
Brutto
Opakowanie

Keramzyt ogrodniczy 8-16 mm to naturalny materiał, otrzymywany w wyniku wypalania gliny ilastej w temperaturze 1150 stopni Celsjusza. Jest obojętny chemicznie, więc nie zmianie pH gleby. Wykorzystuje się go do drenażu podłoża – doskonale spulchnia i napowietrza ziemie. Keramzyt do kwiatów 8-16 mm nie rozpuszcza się w wodzie, a jedynie w niewielkim stopniu ją magazynuje. Dzięki temu rośliny mają zapewnioną odpowiednią wilgoć.

Keramzyt do kwiatów 8-16 mm – właściwości

Keramzyt ogrodniczy 8-16 mm jest odporny na grzyby i pleśń. Chroni rośliny przed infekcjami, gniciem oraz szkodnikami. Jest odporny na wypłukiwanie przez wodę, a dzięki swojej trwałości może być wielokrotnie wykorzystywany w uprawach. Jako materiał drenarki doprowadza tlen do korzeni roślin. Wykorzystując keramzyt ogrodowy 8-16 mm zapewnisz kwiatom, krzewom i drzewom odpowiednie warunki do zdrowego i szybkiego wzrostu.

Keramzyt ogrodniczy 8-16 mm – gdzie możesz go wykorzystać?

Materiał doskonale nadaje się jako dodatek do podłoża. Sprawi, że ziemia będzie spulchniona i odpowiednio natleniona. Keramzyt do kwiatów 8-16 mm może być użyty również jako ściółka, która doskonale odizoluje korzenie roślin od zimna i ograniczy wzrost chwastów. Jest jednak lżejszy niż woda, więc należy go mocno ubić w glebie. Keramzyt do doniczek 8-16 mm stanowi świetną warstwę drenażową i zapewni swobodny odpływ wody. Wystarczy wysypać nim dno. Możesz go również wykorzystać w uprawach hydroponicznych. Keramzyt ogrodowy 8-16 mm to doskonały materiał, którym możesz wysypać ścieżki w ogrodzie albo zielony dach.

5903738123346
73 Przedmioty

Opis

Materiał
Kruszywo ceramiczne
Gama kolorystyczna
Brąz
Zastosowanie
uniwersalne

Specyficzne kody

ean13
5903738123346
Ocena 
2021-11-21

Keramzyt Ogrodniczy 8-16 mm

Ok

Napisz opinie

Zobacz także

Gorąca sprzedaż

Nowości w ofercie

Taniej nie kupisz!

Ziemie i nawozy

Kamienie dekoracyjne

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.