Kamień Chalcedonitowy Grys 2-10 mm

Kamień Chalcedonitowy Grys 2-10 mm

35,39 zł
Brutto

Grys chalcedonitowy do ogrodu

Opakowanie
Ilość

Grys Chalcedonitowy 2-10 mm

Jest doskonałym podłożem i kruszywem ozdobnym w ogrodzie. Frakcja 2-10 mm jest drobna i może mieć zastosowanie jako dekoracja w rabatach ogrodowych, czy doniczkach z kwiatami.

Dlaczego grys chalcedonitowy?

Ma on korzystny wpływ w uprawach kwiatów do nasadzeń w pojemnikach, skrzyniach balkonowych z uwagi na poprawę stosunków powietrzno-wodnych. Korzystnie wpływa przy uprawach roślin iglastych, a przez zmikoryzowanie roślin uzyskujemy ochronę biologiczną roślin przez bardzo groźną chorobę jaką jest fytoftoroza. Chalcedniot pozbawiony jest fosforu.

Gdzie jeszcze można zastosować grys chalcedonitowy?

Jest to grys, który jest bogaty w zawartość krzemionki. Może być wykorzystywany jako dodatek do podłoży w celu ich obciążenia, przy zwiększonym ciężarze uzyskuje się znacznie większą ich stabilizację. Rośliny obciążone nie będą przewracane przez wiatr. Grys chalcedonitowy może być wykorzystany do mulczowania trawników zamiast piasku przez co zyska się znacznie większą, korzystniejszą dla trawnika jego elastyczność jak również uzyska się zmniejszenie tendencyjności do porastania trawnika przez mech.

Estetyczne walory

Wysypany wokół roślin stanowi doskonałe tło dla danej rośliny, tym bardziej że w przeciwieństwie do kory nie jest rozwiewany przez wiatr jako również hamuje proces parowania wody z gleby wokół roślin. Rośliny doniczkowe w domu, gdzie na wierzchu doniczki rozłożono warstwę 2-3 cm chalcedonit działa jak żel wolno udostępniający zgromadzoną wodę roślinie, przy podlewaniu nie wypłukuje się z ziemi.

*Kruszywa/kamienie ogrodowe Stones Garden są kruszywami pokopalnianymi, które wg normy mogą być do 15% zanieczyszczone. Jest to tak zwane podziarno. Nie podlega to reklamacji. Kamień nasz nie jest płukany. Produkt jest naturalny, unikatowy. Do zdjęć produktów wykorzystujemy mała próbkę kamienia. Kamień w rzeczywistości może różnić się nieco kolorem.

5903738120666
41 Przedmioty

Opis

Materiał
Kamień
Frakcja
do 15 mm
Nowości
kamienie

Specyficzne kody

ean13
5903738120666

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.