Mączka bazaltowa to świetny ekologiczny sposób na mszyce, ślimaki i choroby roślin. Mineralny środek poprawiający właściwości gleby. Co więcej, w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które oddziałują na glebę gwałtownie, Agrobazalt wpływa na nią stopniowo, dostosowując się do naturalnego procesu, który kiedyś doprowadził do jej powstania. Nie wywołuje nagłych zmian w kwasowości gleby, nie narusza delikatnych struktur korzeniowych roślin i jest dobrze tolerowany przez żyjące pod ziemią mikroorganizmy. Ponadto posiada właściwości, które pozwalają na pozbycie się ślimaków z ogrodu.

Okazja dnia

Mączka Bazaltowa 0,06 mm

39,90 zł
Brutto
Wybierz
Ilość

GRANULAT BAZALTOWY - mączka bazaltowa ekologiczny sposób na mszyce, ślimaki i choroby roślin!

Gleba powstaje w wyniku rozpadu lub zwietrzenia skały macierzystej, często bazaltowej.

To właśnie skład mineralny skały macierzystej wpływa na żyzność powstałej na jej bazie gleby.

Jako że nasz granulat stworzony jest z mączki skalnej (bazaltowej), jego skład w ogromnym stopniu pokrywa się ze składem najważniejszego, pierwotnego budulca gleby.

Dzięki temu Agrobazalt w całkowicie naturalny sposób współtworzy strukturę użyźnianej nim ziemi.

Co więcej, w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które oddziałują na glebę gwałtownie, Agrobazalt wpływa na nią stopniowo, dostosowując się do naturalnego procesu, który kiedyś doprowadził do jej powstania. Nie wywołuje nagłych zmian w kwasowości gleby, nie narusza delikatnych struktur korzeniowych roślin i jest dobrze tolerowany przez żyjące pod ziemią mikroorganizmy.

WŁAŚCIWOŚCI MINERALNE

Skład chemiczny skał, z których wytwarzana jest mączka bazaltowa, a następnie jej granulat, idealnie pokrywa zapotrzebowanie mineralne roślin. Pod wpływem biofilnych pierwiastków są z jednej strony dobrze odżywiane, z drugiej zaś wzmacniane i chronione przed chorobotwórczym działaniem niektórych drobnoustrojów.

Mączka bazaltowa pozwala na ograniczenie występowania wszystkich gatunków ślimaków. Szczególnie wrażliwe na mączkę bazaltową są tzw. ślimaki nagie, które posiadają silnie zmodyfikowaną skorupkę. Najpopularniejsze w tej grupie są przedstawiciele pomrowikowatych.

Rośliny sadownicze

Wzbogaca podłoże, na którym wzrastają drzewa owocowe. Wzmacnia ich odporność na działanie chorobotwórczych mikroorganizmów glebowych. Może być stosowany zarówno przed sadzeniem drzewek, jak i w dowolnym momencie ich wzrostu. Wzmacnia system korzeniowy i wpływa na lepsze i głębsze ukorzenienie.

Rośliny warzywne

Zasila glebę pod uprawy, zarówno na otwartym powietrzu, jak i w szklarniach, tunelach foliowych czy inspektach. Może być stosowany również jako dodatek do kompostu. Stanowi doskonałe wsparcie w przydomowej uprawie roślin, w tym warzyw, owoców.

Rośliny ozdobne i trawniki

Stanowi doskonałe wsparcie w przydomowej uprawie roślin, w tym warzyw, owoców i kwiatów, również doniczkowych. Świetnie sprawdza się także w naturalnym nawożeniu trawnika.

SKŁAD AGROBAZALTU

SKŁADNIKZAWARTOŚĆ PROCENTOWA (%)
SiO2 37-49
Al2O3 9-19
CaO 8-15
FeO 3-15
Fe2O3 1-15
MgO 3-16
Na2O 2-5
TiO2 1-4
K2O 0,5-2
MnO 0-0,5
P2O5 0,2
 

DAWKOWANIE 

Zarówno mączki bazaltowej, jak i jej granulatu nie da się przedawkować. Istnieją jednak optymalne wartości dawkowania. Zależą w dużej mierze od jakości gleby i rodzaju uprawy.

5908233680875
5 Przedmioty

Opis

Materiał
Minerał
Gama kolorystyczna
Szary
Przeznaczenie
rabatki

Specyficzne kody

ean13
5908233680875

Zobacz także

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.