Mączka Bazaltowa 0,06 mm

Mączka bazaltowa to świetny ekologiczny sposób na mszyce, ślimaki i choroby roślin. Mineralny środek poprawiający właściwości gleby. Co więcej, w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które oddziałują na glebę gwałtownie, Agrobazalt wpływa na nią stopniowo, dostosowując się do naturalnego procesu, który kiedyś doprowadził do jej powstania. Nie wywołuje nagłych zmian w kwasowości gleby, nie narusza delikatnych struktur korzeniowych roślin i jest dobrze tolerowany przez żyjące pod ziemią mikroorganizmy. Ponadto posiada właściwości, które pozwalają na pozbycie się ślimaków z ogrodu.

Polecamy również

38,90 zł
Brutto
Opakowanie

GRANULAT BAZALTOWY - mączka bazaltowa ekologiczny sposób na mszyce, ślimaki i choroby roślin!

Gleba powstaje w wyniku rozpadu lub zwietrzenia skały macierzystej, często bazaltowej.

To właśnie skład mineralny skały macierzystej wpływa na żyzność powstałej na jej bazie gleby.

Jako że nasz granulat stworzony jest z mączki skalnej (bazaltowej), jego skład w ogromnym stopniu pokrywa się ze składem najważniejszego, pierwotnego budulca gleby.

Dzięki temu Agrobazalt w całkowicie naturalny sposób współtworzy strukturę użyźnianej nim ziemi.

Co więcej, w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które oddziałują na glebę gwałtownie, Agrobazalt wpływa na nią stopniowo, dostosowując się do naturalnego procesu, który kiedyś doprowadził do jej powstania. Nie wywołuje nagłych zmian w kwasowości gleby, nie narusza delikatnych struktur korzeniowych roślin i jest dobrze tolerowany przez żyjące pod ziemią mikroorganizmy.

WŁAŚCIWOŚCI MINERALNE

Skład chemiczny skał, z których wytwarzana jest mączka bazaltowa, a następnie jej granulat, idealnie pokrywa zapotrzebowanie mineralne roślin. Pod wpływem biofilnych pierwiastków są z jednej strony dobrze odżywiane, z drugiej zaś wzmacniane i chronione przed chorobotwórczym działaniem niektórych drobnoustrojów.

Mączka bazaltowa pozwala na ograniczenie występowania wszystkich gatunków ślimaków. Szczególnie wrażliwe na mączkę bazaltową są tzw. ślimaki nagie, które posiadają silnie zmodyfikowaną skorupkę. Najpopularniejsze w tej grupie są przedstawiciele pomrowikowatych.

Rośliny sadownicze

Wzbogaca podłoże, na którym wzrastają drzewa owocowe. Wzmacnia ich odporność na działanie chorobotwórczych mikroorganizmów glebowych. Może być stosowany zarówno przed sadzeniem drzewek, jak i w dowolnym momencie ich wzrostu. Wzmacnia system korzeniowy i wpływa na lepsze i głębsze ukorzenienie.

Rośliny warzywne

Zasila glebę pod uprawy, zarówno na otwartym powietrzu, jak i w szklarniach, tunelach foliowych czy inspektach. Może być stosowany również jako dodatek do kompostu. Stanowi doskonałe wsparcie w przydomowej uprawie roślin, w tym warzyw, owoców.

Rośliny ozdobne i trawniki

Stanowi doskonałe wsparcie w przydomowej uprawie roślin, w tym warzyw, owoców i kwiatów, również doniczkowych. Świetnie sprawdza się także w naturalnym nawożeniu trawnika.

SKŁAD AGROBAZALTU

SKŁADNIKZAWARTOŚĆ PROCENTOWA (%)
SiO2 37-49
Al2O3 9-19
CaO 8-15
FeO 3-15
Fe2O3 1-15
MgO 3-16
Na2O 2-5
TiO2 1-4
K2O 0,5-2
MnO 0-0,5
P2O5 0,2
 

DAWKOWANIE 

Zarówno mączki bazaltowej, jak i jej granulatu nie da się przedawkować. Istnieją jednak optymalne wartości dawkowania. Zależą w dużej mierze od jakości gleby i rodzaju uprawy.

5908233680875
43 Przedmioty

Opis

Materiał
Minerał
Gama kolorystyczna
Szary
Przeznaczenie
rabatki

Specyficzne kody

ean13
5908233680875

Zobacz także

Gorąca sprzedaż

Nowości w ofercie

Taniej nie kupisz!

Ziemie i nawozy

Kamienie dekoracyjne

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.