Keramzyt Ogrodniczo-Drenażowy 4-8 mm

Keramzyt ogrodniczy idealnie sprawdza się jako drenaż zarówno do doniczek, jak i również do kwiatów posadzonych bezpośrednio w ogrodzie. Jego porowata struktura odstrasza dodatkowo gryzonie. Ponadto posiada bardzo niską nasiąkliwość, przez co nie gromadzi wody, co mogłoby prowadzić do gnicia roślin. Keramzyt ogrodniczy w procesie powstawania oraz w swoich właściwościach niczym nie różni się od keramzytu budowlanego.

Okazje dnia

Keramzyt Ogrodniczo-Drenażowy 4-8 mm

31,89 zł
Brutto
Wybierz
Ilość

Keramzyt ogrodniczy do drenaży granulat 4-8mm 45L

Keramzyt OGRODNICZY jest lekkim kruszywem ceramicznym pochodzenia naturalnego. Wytwarzany w procesie wypalania w temp. 1150 0C z naturalnej czystej glinki ilastej, bez domieszek i chemikaliów. Keramzyt jest materiałem chemicznie neutralnym, nie posiada zapachu, jest odporny na działanie pleśni, grzybów, owadów oraz gryzoni. Nie absorbuje składników pokarmowych podawanych roślinom. Brązowy kolor granulek doskonale kontrastuje z zieloną barwą roślin w doniczkach czy kolorowymi kwiatowymi rabatami. Mrozoodporna ceramiczna powłoka granulek gwarantuje jego wieloletnią trwałość.

ZASTOSOWANIE

Dodatek drenażowy na dno doniczek, skrzynek na rośliny o pojemności powyżej 2,5 litra: Doskonale pobudza wzrost roślin, ułatwiając dotlenienie korzeni. Utrzymuje stałą wilgotność ziemi w doniczce, zmniejszając częstotliwość podlewania roślin.

Sadzenie roślin w gruncie: ogranicza odparowywanie wody, zmniejszając częstotliwość podlewania roślin. Zapobiega przerastaniu chwastów.

Do budowy ogródków skalnych, pagórków, skarp, nasypów: stanowi lekkie i stabilne wypełnienie, nie powodując osiadania podłoża, nie ulega erozji na skutek działania czynników atmosferycznych.

Wykonywanie opasek drenarskich wokół budynków.

Jako dodatek służący do spulchniania ziemi w podłożach (substraty). Ogranicza odparowywanie wody, zmniejszając częstotliwość podlewania roślin.

Uprawy hydroponiczne i terraponiczne kwiatów oraz warzyw w donicach lub pod osłonami.

Ściółkowanie ziemi wokół drzew i krzewów ozdobnych, również posadzonych wśród szczelnych nawierzchni chodników, parkingów czy placów. Zapobiega przerastaniu chwastów i wysychaniu ziemi, zmniejszając przy tym częstotliwość podlewania roślin. W połączeniu z rękawami jutowymi zapewnia dostęp powietrza dla systemu korzeniowego roślin oraz dłuższe utrzymanie odpowiedniej wilgotności podłoża w przypadku niedoborów wody.

keramzyt ogrodniczy

rozmiar: 4-8 mm

zapewnia odpowiedni odpływ wody

pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność podłoża

zapobiega powstawaniu pleśni

nie zmienia pH gleby

obojętny chemicznie

może być wykorzystywany wielokrotnie

wspomaga napowietrzanie gleby

sprzedawany luzem, bez opakowania zbiorczego, 1 szt. = 45 litrów

5903738124282
29 Przedmioty

Opis

Materiał
Kruszywo ceramiczne
Gama kolorystyczna
Brąz
Zastosowanie
uniwersalne

Specyficzne kody

ean13
5903738124282
Ocena 
2021-11-15

Keramzyt Ogrodniczo-Drenażowy 4-8 mm

Zgodny z opisem.

Napisz opinie

Zobacz także

Gorąca sprzedaż

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.