Multon Pellet Drzewny Premium

Czym jest pellet drzewny?

Pellet drzewny jako wydajne i odnawialne paliwo jest towarem coraz bardziej popularnym wśród użytkowników pieców c.o.

Do jego produkcji mogą zostać wykorzystane różne surowce roślinne i drzewne. Najbardziej wydajny i popularny jest pellet z trocin drzew iglastych i liściastych. Zaletą pelletu jest bardzo niska emisja dwutlenku węgla do atmosfery, niska wilgotność, a także bardzo niewielka ilość popiołu jaki zostaje po spalaniu.

Okazje dnia

47,40 zł
Brutto
Wybierz
Ilość
Obecnie brak na stanie

PELLET – CO TO JEST?

Pellet drzewny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania węglem czy drewnem, a wygoda w jego stosowaniu może być porównywalna do ogrzewania gazem.

Pellet może powstawać z różnego rodzaju biomasy, mogą to być trociny, zrębki, kora. Można go produkować także ze słomy, odpadów zbożowych, słonecznika, łusek orzecha.

Produkcja pelletu to proces nieskomplikowany. Biomasa poddawana jest procesom suszenia, rozdrabniania i prasowania pod wysokim ciśnieniem. Wykonany w ten sposób granulat o średnicy od 6 do 25 mm i długości kliku centymetrów doskonale zastępuje inne materiały opałowe.

Biorąc pod uwagę właściwości energetyczne pelletu należy go zaliczyć do najbardziej efektywnych źródeł energii. Cechuje się wysoką wartością opałową, powyżej 18 MJ/kg, niską zawartością wilgoci, a w czasie jego spalania powstają małe ilości popiołu, który dodatkowo można wykorzystać jako nawóz organiczny.

Jedną z ważniejszych rzeczy jakie należy wziąć pod uwagę wybierając pellet, to że jest to paliwo w pełni odnawialne. Po pierwsze produkowany jest z tego co większość uznaje za odpad, po drugie złoża ropy, węgla i gazu są nie eksploatowane.

Oprócz tego że jest paliwem odnawialnym to także czystym , podczas jego spalania do atmosfery nie wydzielają się substancje szkodliwe dla środowiska. Jest czysty w przechowywaniu, użytkowaniu i transporcie, a obsługa kotła na pellet nie wymaga żmudnej pracy fizycznej.

Podsumowując, użytkowanie kotłów na pellet to korzyści zarówno dla nas – wygoda i ekonomia jak i dla środowiska naturalnego – nie emitujemy substancji szkodliwych, takich jak dwutlenek węgla, siarki czy azotu.

PELLET PREMIUM worek 15 kg

ciepło spalania 20,60 MJ/KG

wartość opałowa 17,68 MJ/KG

zawartość popiołu 0,31%

wilgotność 7%

Dodatkowe informacje

Waga pojedynczego opakowania 15 kg

Ilość opakowań na palecie 65 worków

Waga netto 1 palety 975 kg

Towar dostarczany jest samochodami ciężarowymi z windą

Palety z samochodu wyładowuje kierowca w miejscu do którego można dojechać autem

JAK ROZPOZNAĆ DOBRY PELLET

Z pelletem jak z każdym innym produktem, wybierając pellet należy sięgnąć po tej dobrej jakości.

Do sprawdzenia jego jakości nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, jego jakość możemy potwierdzić gołym okiem.

Po pierwsze w czasie spalania pelletu powinna wydzielać się woń spalonego drewna. Jego kolor powinien być jednolity, ale odcień od jasnego po ciemny, co może oznaczać rodzaj wykorzystanego drzewa. Ten jasny produkowany jest z trocin drzew iglastych, natomiast ciemny z drzew liściastych. Ciemny kolor pelletu może, też świadczyć o opaleniu pelletu podczas procesu jego produkcji i nie wpływa to na jakość produktu. Najważniejsze aby w pellecie nie było widać żadnych kolorowych elementów, świadczących o zabrudzeniu farbami, laminatem, impregnatem lub resztkami plastiku.

Domowym sposobem na sprawdzenie jego jakości jest umieszczeni garści pelletu w szklance wody. Jeżeli pellet szybko i równomiernie się rozpuści oznacza to, że nie zawiera żadnych zanieczyszczeń natomiast długie pozostawanie granulek w wodzie w stanie nie rozpuszczonym oznacza że do produkcji pelletu użyto substancji klejących.

Jakość paletu pod względem wilgotności też łatwo ocenić samodzielnie. Ten o wilgotności powyżej 12-15% łatwo się kruszy i sam się rozpada, a dym wydobywający się z komina będzie koloru białego. Wilgotny pellet to oczywiście szybsza korozja i co za tym idzie uszkodzenie kotła.

5903738127016

Opis

Materiał
Drewno
Rodzaj opału
pellet

Specyficzne kody

ean13
5903738127016

Pliki do pobrania

Certyfikat ENplus A1 Multon

Dokument ten potwierdza, że oferowany przez nas produkt znajduje się wśród najlepiej ocenianych pelletów drzewnych dostępnych na rynku europejskim.

Pliki do pobrania (95.3k)

Zobacz także

Ostatnie zakupy klientów

Promocje w Stones Garden

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło