Keramzyt

Keramzyt

Keramzyt 8-16 mm

10,44 zł
Keramzyt Liapor ma wiele zastosowań w uprawach roślin, pojeniu pszczół a także w budownictwie. Ze względu na swoje cechy cieszy się dużą popularnością. To naturalny materiał budowlany: lekki, mocny, trwały i odporny chemicznie
Keramzyt

Keramzyt 4-8 mm

10,20 zł
Keramzyt Liapor ma wiele zastosowań, które wskazaliśmy powyżej. Ze względu na swoje cechy cieszy się dużą popularnością. To naturalny materiał budowlany
Keramzyt

Keramzyt 1-4 mm

Liapor
10,44 zł
1 Recenzje
Kruszywo keramzyt jest świetnym zamiennikiem zwykłego kamienia. Jako materiał termoizolacyjny idealnie nadaje się do:budowy stropów lub dachów, podłóg wyrównujących posadzki, lekkiej izolacji cieplnej, zaprawy 
10,44 zł
Liaflor to czerwonobrązowe kruszywo ceramiczne (keramzytowe) do celów ogrodniczych, uprawowych i dekoracyjnych. Liaflor to gustowna dekoracja we wnętrzach i na zewnątrz: zdobi donice, kwietniki czy tereny wystawowe.
9,95 zł
Liaflor Premium - czerwonobrązowe kruszywo ceramiczne bez margla!
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Ten powszechnie używany w budownictwie kruszec sprawdzi się świetnie nie tylko jako materiał budulcowy różnego rodzaju powierzchni. Keramzyt budowlany jest też świetną opcją do ogrodu, w którym może uzupełniać grunt pod uprawę roślin lub też zostać wykorzystany jako podłoże – jego właściwości z pewnością przyniosą wiele profitów.

Keramzyt budowlany – zalety

Kruszywo to jest nie tylko lekkie, ale charakteryzuje się dobrą termoizolacyjnością – zamknięte pory keramzytu nie dopuszczają wilgoci do głębszych warstw kamienia, dzięki czemu jest on odporny na mróz. Co ciekawe, ogień również mu nie straszny – keramzyt budowlany to jedno z najbardziej termoizolacyjnych kruszyw jakie można wykorzystać w budownictwie.

Przydaje się głównie do izolacji. Świetnie sprawdzi się zatem w budowie podług na gruncie, ale też ścian, stropów, dachów, instalacji podziemnych i wielu innych strukturach. Ważne jest też to, że jest paroprzepuszczalny – dzięki porowatej strukturze i połączeniu z cementem cała konstrukcja pozwala bez trudu odprowadzić parę wodną. Keramzyt budowlany jest też odporny na grzyby i pleśnie. Jest to możliwe, gdyż nie daje pożywki niezbędnej do rozwoju grzybów – brak w nim czynnych składników organicznych. Dodatkowo, szorstka struktura granulatu i brak właściwości odżywczych odstrasza gryzonie. Niepalny, wytrzymały i odporny na związki chemiczne – w końcu keramzyt jest kruszywem ceramicznym.

Keramzyt ogrodniczy – dlaczego warto stosować go w ogrodzie

Przede wszystkim ze względu na jego ognio- i mrozoodporne właściwości. Jest on niewrażliwy na zmiany temperatury i pogody – to z kolei zapewnia wysoką odporność na wilgoć. Zastosowanie go w ogrodzie z pewnością jest rozwiązaniem na wiele lat, a nie jeden sezon. Keramzyt ogrodniczy bardzo dobrze zatrzymuje wilgoć, dlatego też stosuje się go jako podstawę w uprawie hydroponicznej, która polega na zapewnieniu odpowiedniego nawodnienia roślinom uprawianym w sztucznych warunkach. Przydatny jest zatem do uprawiania warzyw, kwiatów i ziół w szklarniach. Co ciekawe, stosując keramzyt ogrodniczy można rozpocząć hodowlę roślin owadożernych, jak choćby rosiczki. Tak samo, jak w przypadku budowania domu lub choćby samego podłoża, keramzyt ogrodniczy będzie odstraszał gryzonie i nie podda się pleśni ani grzybom.

Keramzyt ogrodniczy a budowlany – czy coś je różni?

Tworzywo to jest takie same w przypadku zastosowania go w budownictwie, jak i ogrodzie. Niezależnie zatem od tego, czy planujesz budowę domu czy raczej chcesz wyposażyć ogród w trwały i funkcjonalny kruszec, najlepszy będzie ceramiczny keramzyt. Zapewnij sobie komfort życia na odpowiednim poziomie – z pewnością wybrane rozwiązanie zaplusuje w przyszłości.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.