• -664,68 zł

Drewno z brzozy często stosowane jest w kominkach otwartych, suche - nie strzela iskrami oraz daje ładny niebieskawy płomień i przyjemny zapach. Łatwo się rozpala, stosunkowo szybko się spala, korzystając z tego drewna, przyczyniasz się do ochrony środowiska oraz klimatu, przez redukcję CO2.

Przed zakupem prosimy o kontakt telefoniczny!

Drewno w skrzynio palecie suszone jest na bieżąco. Ze względu na dużą ilość zamówień prosimy o kontakt telefoniczny w celu zakupu i określenia terminu dostawy produktu.

Okazja dnia

Brzoza Drewno Suche Skrzyniopaleta 1.6MP

1 798,20 zł
1 199,99 zł Zniżka 664,68 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 1 205,98 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 1 199,99 zł

Szczapa:
Ilość

Brzoza Drewno Suche Skrzynio Paleta 1.6 Metr Przestrzenny

Brzoza- drewno miękkie brzozowe nadaje się do utrzymywania płomienia w palenisku, piecu czy kominku. Rozpalanie nim bardzo łatwe ponieważ szybko się spala i tworzy szeroki płomień.

Wygląd drewna: Żółtawobiałe, łatwo ulega zaparzeniu i zgniliźnie dlatego ważne jest jego właściwe wysuszenie. Drewno jest często stosowane w kominkach otwartych, suche nie strzela iskrami oraz daje ładny niebieskawy płomień oraz przyjemny zapach.

Specyfikacja:

Waga opakowania: 640 kg ± 10%

Wymiary opakowania: 80x120x120 cm 

Długość szczap: ok. 25 cm i 30 cm

Wilgotność drewna: do 20%

Wartość opałowa: ok. 4,15 kWh/kg lub 1900kWh/mp

Ważna kwestia:

Zawartość wody nie może przekraczać 20%. Aby osiągnąć ten poziom, konieczne jest długie sezonowanie, średnio trwa ono dwa-trzy lata lub suszenie drewna w suszarniach komorowych. Suche drewno pali się wolno oraz jest bardziej kaloryczne, nawet dwukrotnie w porównaniu do świeżo ściętego. Przy jego spalaniu produkowanych jest też mniej sadzy i dymu. Są to zdecydowanie ważne aspekty które wpływają na ekologie oraz przyszłość naszej planety.

Jak rozpoznać suche drewno?

Masa- Drewno suche jest stosunkowo dużo lżejsze od drewna mokrego spowodowane jest to ograniczeniem wilgotności. Wilgotne drewno wydaje się być dwa razy cięższe od suchego.

Kora- Punktem wyjściowym może być stan kory, jeśli oddziela się z trudem to drewno jest stosunkowo świeże, suche natomiast odpada znacznie łatwiej lub jest pozbawione kory.

Spalanie- Jeśli szczapa drewna która aktualnie znajduje się w kominku, piecu wydziela krople wody lub, parę ewentualnie gwiżdże przy spalaniu. Odpowiedź jest jednoznaczna wilgotność jest zbyt wysoka.

Drewno marki Saltus jest:

-Suche, suszone w specjalnych wysokotemperaturowych suszarniach w temperaturze powyżej 100°C, gdzie w szybkim czasie mają możliwość osiągnąć efekt do 20% wilgotności.

-Pozbawione większości gatunków grzybów i pleśni, a tym samym zarodników konidialnych mających zdolności uczulające i kancerogenne.

-Pozyskiwane drewno jest z zrównoważonej polskiej gospodarki leśnej. -Drewno jest rozdrobnione idealne do pieca, kominka czy paleniska.

-Korzystając z drewna marki Saltus, przyczyniasz się do ochrony środowiska oraz klimatu, przez redukcję CO2.

-Jest zapakowane w skrzynio-paletę lub karton co umożliwia składowanie drewna w bardzo wygodny sposób.

Posiadamy inne gatunki drewna w sprzedaży.

Zadbajmy o ekologie z drewnem marki Saltus.

542 Przedmioty

Opis

Materiał
Drewno
Gama kolorystyczna
Brąz
Przeznaczenie
ogrzewanie

Zobacz także

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.