Piasek do spoin czarny

52,89 zł
Brutto

Materiał chwastobójczy do nowych spoin i renowacji kostki brukowej oraz płyt z betonu i kamienia naturalnego.

Opakowanie

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Oszczędzasz
5 10% Do 0,00 zł
Ilość

Piasek do spoin DANSAND® - do wąskich spoin

OPIS PRODUKTU

Gotowa do użycia mieszanka gwarantuje jasne i piękne spoiny na prywatnych chodnikach, tarasach i podjazdach o niewielkim natężeniu ruchu. Duński produkt naturalny składa się z piasku kwarcowego suszonego w piecu i specjalnych minerałów o naturalnie wysokiej wartości pH. Dzięki temu w spoinach panują bardzo niekorzystne warunki dla wzrostu chwastów.

JAK STOSOWAĆ PIASEK DO SPOIN DANSAND®

PRZYGOTOWANIE

Nawierzchnia musi znajdować się na solidnej i niezwiązanej warstwie nośnej, zgodnie z obowiązującymi normami. Należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących wytycznych dotyczących układania kostki brukowej. Ponieważ materiał do spoin, podobnie jak konwencjonalny piasek do spoin, jest przepuszczalny dla wody, to także podłoże musi być w stanie odprowadzać wodę.

INSTRUKCJA NOWEGO SPOINOWANIA

Jeśli nawierzchnia z kostki brukowej jest całkowicie sucha, można przystąpić do nowego spoinowania. Najpierw rozmieszaj zawartość worka przy użyciu łopaty, a następnie rozprowadzaj szczotką materiał do spoin w szczeliny ruchami prosto i po przekątnej. Ostrożnie zamieć nawierzchnię, używając miękkiej miotły. W celu wzmocnienia materiału do spoin należy co najmniej dwukrotnie przejechać po nawierzchni z kostki brukowej płytą wibracyjną. Zawsze używaj gumowej lub podłogowej maty ochronnej, aby zapobiec uszkodzeniu nawierzchni. Sprawdź wytrzymałość spoiny za pomocą szpachelki. Powinna ona wchodzić w spoinę na maksymalnie kilka milimetrów. W razie potrzeby należy ponownie napełnić trochę materiału do spoin i kolejny raz zamieść nawierzchnię.

INSTRUKCJA RENOWACJI

Piasek do spoin Dansand® nie jest herbicydem. Aby zapobiec odrastaniu istniejących już chwastów, należy najpierw oczyścić spoiny na całej wysokości kostki brukowej za pomocą zgarniacza do pielenia spoin i całkowicie usunąć i zniszczyć chwasty. Później można również użyć myjki wysokociśnieniowej, ale należy uważać, aby nie uszkodzić kostki brukowej i podłoża pod nawierzchnią. Na koniec ponownie wypełnić spoiny w sposób opisany w „Instrukcji nowego spoinowania”.

PIELĘGNACJA

Aby skutecznie zapobiegać rozwijaniu się chwastów i przesuwaniu się kostki brukowej, spoiny muszą zawsze pozostawać wypełnione na całej wysokości i muszą być pozbawione ziemi oraz innych materiałów organicznych. W razie potrzeby należy zamieść nawierzchnię twardą szczotką ogrodową i wypełnić spoiny nowym materiałem do spoin. Mech i glony można usunąć za pomocą odpowiednich środków. Jeśli w wyniku ekstremalnych warunków pogodowych na nawierzchni pojawi się biały nalot, to zostanie on zmyty podczas najbliższych opadów deszczu. Można również usunąć osady z soli poprzez zwykłe oczyszczenie kamieni.

WSKAZÓWKA

• Nie stosować materiału do spoin w spoinach przylegających do cokołu lub muru. W tym celu należy stosować konwencjonalny piasek do spoin, ponieważ w przeciwnym razie istnieje zwiększone ryzyko powstawania nalotów i uszkodzeń związanych z ich nagromadzaniem.

• Nie nadaje się do cegieł, cegieł klinkierowych i porowatych kamieni naturalnych.

• Pod zadaszonymi powierzchniami (wiaty samochodowe itp.) wysychanie może prowadzić do powstania białych krawędzi, które można łatwo usunąć przy użyciu wody.

Zawartość: 20 kg | Szerokość spoiny: 1–5 mm | Zużycie: 20 kg wystarcza na 5 –10 m2

DANE TECHNICZNE

PRODUKT:

NO GROWTM Piasek do spoin Dansand®

kolor czarny

ZAKRES ZASTOSOWANIA:

Do nowego spoinowania lub renowacji prywatnych chodników, tarasów i podjazdów wyłożonych betonem lub kamieniem naturalnym oraz narażonych tylko na niewielkie natężenie ruchu. Może być stosowany wyłącznie na zewnątrz w suchych warunkach atmosferycznych i do niezwiązanych konstrukcji. Nie nadaje się do użytku komercyjnego.

WŁAŚCIWOŚCI:

Ze względu na naturalnie wysoką wartość pH, piasek do spoin Dansand® ma działanie hamujące wzrost chwastów, które w dłuższej perspektywie czasu są po prostu rozkładane w spoinach chodnikowych – zostało to udowodnione naukowo. Dodatkowo materiał do spoin gwarantuje przepuszczalność wody. KOLOR: Naturalny, szary lub ciemny.

ZAWARTOŚĆ:

Piasek do spoin Dansand® składa się z umytego, wysuszonego w piecu piasku kwarcowego. Ponadto do mieszanki dodawany jest minerał o bardzo wysokiej zawartości pH hamujący rozwój chwastów.

GOTOWA MIESZANKA:

Gotowa do natychmiastowego przetworzenia.

ZIARNISTOŚĆ:

0 – 1,5 mm.

ZUŻYCIE:

Ok. 2,0 kg/m2 wystarcza do ułożenia 14 x 21 x 5 cm kostki brukowej o szerokości spoiny 2–3 mm. Aby określić wymaganą ilość dla Twojego projektu, możesz skorzystać z naszego kalkulatora zużycia na stronie www.dansand.eu.

SZEROKOŚĆ SPOINY:

1 – 5 mm.

GŁĘBOKOŚĆ SPOINY:

Co najmniej 4 cm, jeśli wymagana jest dłuższa trwałość

NARZĘDZIA:

Łopata, miotła i płyta wibracyjna.

FORMA DOSTAWY:

20 kg w mrozoodpornym worku foliowym.

PRZECHOWYWANIE:

Worki mogą być przechowywane sezonowo na zewnątrz. Zalecamy jednak przechowywanie w pomieszczeniach zamkniętych lub przynajmniej pod zadaszeniem, ponieważ worki nie tolerują ulewnego deszczu. Należy ponownie zamykać otwarte worki. Maksymalny okres przechowywania wynosi 18 miesięcy od daty produkcji.

BEZPIECZEŃSTWO:

Kartę charakterystyki można zamówić w firmie Dansand A/S.

INFORMACJE ŚRODOWISKOWE:

Nie podlega obowiązkowi etykietowania.

UTYLIZACJA:

Nie wolno dopuścić do przedostania się piasku do spoin Dansand® do kanalizacji. Resztki należy zutylizować na odpowiednim placu do recyklingu.

5707884996706
23 Przedmioty

Opis

Materiał
Piasek
Gama kolorystyczna
Czerń
Przeznaczenie
podjazdy

Specyficzne kody

ean13
5707884996706

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.