Piasek do spoin blado-żółty

Piasek do Spoin Naturalny

Piasek do wypełniania spoin DANSAND® jest łatwy w użyciu i trwały. Produkt suszony na bazie drobnego, zaokrąglonego piasku krzemionkowego, który ułatwia rozprowadzanie w spoinach.

Okazje dnia

95,60 zł
Brutto
Wybierz
Ilość

DANSAND ® Piasek do spoinowania jest łatwym w użyciu i trwałym materiałem do spoinowania.

Produkt suszony na bazie drobnego zaokrąglonego piasku kwarcowego, co ułatwia jego rozprowadzanie w spoinach. DANSAND ® Piasek do fugowania ma optymalną krzywiznę ziarna, co oznacza, że ​​materiał dobrze upakowuje się w spoinach. Zapewnia stabilne, trwałe i elastyczne połączenia. Materiał spoin nadaje się zarówno do nowych spoin, jak i do renowacji powłok z kamienia naturalnego lub betonu. Może być na przykład na tarasie, chodnikach lub podjazdach o małym natężeniu ruchu.

Mieszanka NO GROW składa się z wypłukanego i wysuszonego piasku kwarcowego oraz ubogich w składniki odżywcze minerałów o wysokim pH. Wysoka wartość pH powoduje, że nasiona chwastów wysychają, przez co nie mogą się zakorzenić i kiełkować - w całkowicie naturalny sposób. Minerały rozpuszczają się powoli i można je wypłukać dopiero po 10 latach deszczu. Przy prawidłowym stosowaniu DANSAND ® Fugesand uzyskujesz wspaniały efekt, który utrzymuje się przez wiele lat.

 DANSAND ® Piasek do fugowania dostępny jest w kolorach szarym, ciemnym i naturalnym.

KORZYŚCI Z DANSAND ® SPOINOWANIA SAND

  • Przemyty i wysuszony w piecu piasek kwarcowy z dodatkiem minerałów
  • Naturalnie wysoka wartość pH tworzy środowisko wzrostu ubogie w składniki odżywcze
  • Przepuszczalny dla wody
  • Łatwy do zamiatania w stawach
  • Zapewnia stabilne, trwałe połączenia
  • Do połączeń do 5 mm
  • Skuteczny przy wysokości spoiny min. 40 mm

DEKLARACJA

Spoiwo z okrągłoziarnistego, płukanego i suszonego piecowo piasku kwarcowego. Dodano dodatek mineralny o wysokim pH. Dostępna w kolorach naturalnym, szarym i ciemnym. Materiał spoin jest gotowy do użycia i można go używać bezpośrednio z worka.

 OPAKOWANIA

Folia mrozoodporna. Plastikowe torby wykonane z materiału PP.

SKŁADOWANIE

W lecie torby można przechowywać na zewnątrz. Zalecamy jednak miejsce do przechowywania pod dachem, ponieważ folia nie wytrzymuje ulewnego deszczu. W zimie worki należy przechowywać w suchym miejscu. Otwarte worki należy ponownie zamknąć.

WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE

Wielkość ziarna 1-1,5 mm

PODANIE

Do nowych i istniejących powłok na betonie i kamieniu naturalnym. Może być używany tylko do użytku na zewnątrz na suchej powierzchni. Nadaje się tylko do niezwiązanej warstwy bazowej. Nadaje się do użytku prywatnego. Szacunkowe zużycie: 20 kg na ok. 5-10 m 2 . Do kostki brukowej 14x21x5 cm o szerokości spoiny 2–3 mm = 2,0 kg/m 2 . Nasz kalkulator zużycia pomaga obliczyć zużycie materiału do spoinowania. Głębokość spoinowania musi wynosić co najmniej 40 mm. Szerokość spoiny musi wynosić od 1 do 5 mm.

 OTO JAK TO ROBISZ

Nawierzchnia układana jest na trwałej warstwie żwiru i piasku zgodnie z obowiązującymi normami robót brukarskich. Materiał do spoin jest przepuszczalny dla wody jak zwykły piasek do spoin. Dlatego też warstwa podstawowa musi być również przepuszczalna dla wody.

FUGOWANIE PODCZAS REMONTU

DANSAND ® Piasek do fug nie służy do zwalczania chwastów. Aby zapobiec wzrostowi istniejących chwastów, wszystkie chwasty – w tym korzenie chwastów – muszą zostać usunięte przed fugowaniem. Spoina jest czyszczona na głębokość odpowiadającą całej wysokości kamienia. Odbywa się to za pomocą środka do czyszczenia fug. Następnie możesz również użyć myjki wysokociśnieniowej, ale uważaj, aby nie uszkodzić powłoki ani warstwy podkładu. Uzupełnić spoinę zgodnie z opisem podczas spoinowania nowej powłoki.

 UTRZYMANIE

Aby uniknąć chwastów i przemieszczeń w powłoce, fuga musi być zawsze wypełniona na całej wysokości krawędzi fugi i być całkowicie wolna od ziemi i innych materiałów organicznych. Powłoka jest czyszczona sztywną miotłą, a fugi są uzupełniane w razie potrzeby. Mech i glony można usunąć za pomocą odpowiednich środków. Ekstremalne warunki pogodowe mogą powodować białe naloty w spoinach i na krawędziach kostki brukowej. Jednak zwykle są one zmywane przy następnym deszczu. Osady soli można również usunąć poprzez regularne czyszczenie kamieni.

 UWAGI

Materiał do spoin nie może być stosowany w spoinie bezpośrednio na cokole lub innym murze. Użyj tutaj neutralnej fugi, w przeciwnym razie istnieje ryzyko wykwitów lub łuszczenia

Nie nadaje się do cegieł, płytek i porowatych kamieni naturalnych

Białe naloty mogą wystąpić, gdy materiał jest używany pod zadaszeniem (wiaty garażowe itp.). Te kwiaty można usunąć wodą lub miotłą. Kwitnienie pod zadaszonymi obszarami w końcu zniknie całkowicie, gdy nadmiar soli z minerałów zmniejszy się.

5707884999851
182 Przedmioty

Opis

Materiał
Piasek
Gama kolorystyczna
Ecru
Przeznaczenie
podjazdy

Specyficzne kody

ean13
5707884999851

Zobacz także

Ostatnie zakupy klientów

Promocje w Stones Garden

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło