mączka bazaltowa
Mączka Bazaltowa 0,06 mm
Mączka Bazaltowa 0,06 mm
Mączka Bazaltowa 0,06 mm
mączka bazaltowa

Mączka Bazaltowa 0,06 mm

Mineralny środek poprawiający właściwości gleby. Co więcej, w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które oddziałują na glebę gwałtownie, Agrobazalt wpływa na nią stopniowo, dostosowując się do naturalnego procesu, który kiedyś doprowadził do jej powstania. Nie wywołuje nagłych zmian w kwasowości gleby, nie narusza delikatnych struktur korzeniowych roślin i jest dobrze tolerowany przez żyjące pod ziemią mikroorganizmy.

Opakowanie
  • 1 KG
  • 20 KG
  • 1000 KG
30,75 zł
Brutto

Mączka Bazaltowa 0,06 mm
Mączka Bazaltowa 0,06 mm
30,75 zł
Bruttozamów telefonicznie:

+48 661 603 608

+48 785 882 786

Obsługa klienta

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

GRANULAT BAZALTOWY

Granulat skalnej mączki bazaltowej. Nie pyli, jest łatwy w transporcie i w aplikacji. Można go stosować w dużych uprawach otwartych.

Gleba powstaje w wyniku rozpadu lub zwietrzenia skały macierzystej, często bazaltowej.

To właśnie skład mineralny skały macierzystej wpływa na żyzność powstałej na jej bazie gleby.

Jako że nasz granulat stworzony jest z mączki skalnej (bazaltowej), jego skład w ogromnym stopniu pokrywa się ze składem najważniejszego, pierwotnego budulca gleby.

Dzięki temu Agrobazalt w całkowicie naturalny sposób współtworzy strukturę użyźnianej nim ziemi.

Co więcej, w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które oddziałują na glebę gwałtownie, Agrobazalt wpływa na nią stopniowo, dostosowując się do naturalnego procesu, który kiedyś doprowadził do jej powstania. Nie wywołuje nagłych zmian w kwasowości gleby, nie narusza delikatnych struktur korzeniowych roślin i jest dobrze tolerowany przez żyjące pod ziemią mikroorganizmy.

WŁAŚCIWOŚCI MINERALNE

Skład chemiczny skał, z których wytwarzana jest mączka bazaltowa, a następnie jej granulat, idealnie pokrywa zapotrzebowanie mineralne roślin. Pod wpływem biofilnych pierwiastków są z jednej strony dobrze odżywiane, z drugiej zaś wzmacniane i chronione przed chorobotwórczym działaniem niektórych drobnoustrojów.

Rośliny sadownicze

Wzbogaca podłoże, na którym wzrastają drzewa owocowe. Wzmacnia ich odporność na działanie chorobotwórczych mikroorganizmów glebowych. Może być stosowany zarówno przed sadzeniem drzewek, jak i w dowolnym momencie ich wzrostu. Wzmacnia system korzeniowy i wpływa na lepsze i głębsze ukorzenienie.

Rośliny warzywne

Zasila glebę pod uprawy, zarówno na otwartym powietrzu, jak i w szklarniach, tunelach foliowych czy inspektach. Może być stosowany również jako dodatek do kompostu. Stanowi doskonałe wsparcie w przydomowej uprawie roślin, w tym warzyw, owoców.

Rośliny ozdobne i trawniki

Stanowi doskonałe wsparcie w przydomowej uprawie roślin, w tym warzyw, owoców i kwiatów, również doniczkowych. Świetnie sprawdza się także w naturalnym nawożeniu trawnika.

SKŁAD AGROBAZALTU

SKŁADNIKZAWARTOŚĆ PROCENTOWA (%)
SiO2 37-49
Al2O3 9-19
CaO 8-15
FeO 3-15
Fe2O3 1-15
MgO 3-16
Na2O 2-5
TiO2 1-4
K2O 0,5-2
MnO 0-0,5
P2O5 0,2
 
DAWKOWANIE 
Zarówno mączki bazaltowej, jak i jej granulatu nie da się przedawkować. Istnieją jednak optymalne wartości dawkowania. Zależą w dużej mierze od jakości gleby i rodzaju uprawy.
Materiał
Minerał
Gama kolorystyczna
Szary
Przeznaczenie
rabatki
590373812094
90 Przedmioty
Brak opinii

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.