Keramzyt Ogrodniczy 4-8 mm

9,25 zł
Brutto

Keramzyt ogrodniczy idealnie sprawdza się jako drenaż zarówno do doniczek, jak i również do kwiatów posadzonych bezpośrednio w ogrodzie. Jego porowata struktura odstrasza dodatkowo gryzonie. Ponadto posiada bardzo niską nasiąkliwość, przez co nie gromadzi wody, co mogłoby prowadzić do gnicia roślin. Keramzyt ogrodniczy w procesie powstawania oraz w swoich właściwościach niczym nie różni się od keramzytu budowlanego.

Opakowanie
Ilość

Keramzyt LIAPOR® 

to lekkie kruszywo ceramiczne uzyskiwane w procesie wypalania pęczniejących glin ilastych, w wysokiej temperaturze około 1200°C, w specjalnych piecach obrotowych. Jest to całkowicie naturalne i ceramiczne kruszywo, czysto mineralne, które jest wytwarzane w sposób przyjazny dla środowiska. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produkcji, keramzyt Liapor posiada wiele niespotykanych nigdzie indziej zalet.

Ziarna Liapor są prawie kuliste, z solidną spiekaną skorupą i równomiernie porowatym rdzeniem. Ponadto, posiada niską gęstość (ciężar), wysoką wytrzymałość mechaniczną, doskonałe właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne. Jest odporny na warunki atmosferyczne zarówno na wysoką temperaturę jak i mróz. Jest neutralny w wodzie i stabilny chemicznie, nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji ani gazów. Jest także bezwonny i odporny na kwasy i zasady. Nie ulega rozpadowi i w 100% podlega recyklingowi.

Najważniejsze właściwości: (1) brązowa barwa; (2) kulisty kształt ziarna z solidną spiekaną skorupą i równomiernie porowatym rdzeniem; (3) doskonałe właściwości izolacyjne i zdolność kumulowania ciepła; (4) niska gęstość nasypowa od 250-900kg/m3; (5) wysoka wytrzymałość na ściskanie 0,7-10MPa; (6) niskie pH zbliżone do naturalnego; (7) w wodzie jest neutralny i nie uwalnia żadnych substancji ani gazów; (8) jest stabilny chemicznie i odporny na kwasy i zasady; (9) jest odporny na działanie gryzoni, grzybów i pleśni; (10) jest niepalny i mrozoodporny; (11) nie ulega rozpadowi; (12) nie zawiera węglanu wapnia tzw. margla; (13) w 100% podlega recyklingowi.

Keramzyt LIAPOR® w budownictwie

Szerokie możliwości zastosowania keramzytu Liapor, umożliwiają różnorodne wyzwania architektoniczne w budownictwie i to niezależnie od tego, czy jest to nowy budynek, czy remont starego budynku, dom jednorodzinny czy wieżowiec. Zatem bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie materiały budowlane. Dlatego zastosowanie wysokiej jakości materiałów budowlanych Liapor zapewnia wygodne i komfortowe życie, a także doskonałą izolację akustyczną i cieplną.

Główne zastosowania: (1) do produkcji wszelkiego rodzaju elementów wykorzystywanych do budowy domów: m.in.: pustaków stropowych, pustaków do ścian nośnych i działowych także dźwiękochłonnych, do pustaków kominowych i wentylacyjnych a także nadproży; (2) do produkcji wielkowymiarowych elementów prefabrykowanych w postaci ścian, dachów, stropów a także schodów i balkonów oraz gotowych garaży; (3) do produkcji okładzin betonowych, w postaci płytek i płyt imitujących naturalny kamień; (4) do produkcji architektonicznych płyt elewacyjnych; (5) do produkcji płyt ognioodpornych a także chroniących przed mrozem; (6) do produkcji lekkich betonów architektonicznych, stosowanych w budownictwie monolitycznym; (7) do produkcji lekkich i ciepłochronnych zapraw i tynków; (8) do zasypów izolacyjnych i drenażowych fundamentów i płyt fundamentowych budynków; (9) do wykonywania nowych i napraw istniejących posadzek, stropów i stropodachów; (10) w budownictwie drogowym, do produkcji ekranów akustycznych chroniących przed hałasem i spalinami.

Keramzyt LIAPOR® w geotechnice dzięki uniwersalnym właściwościom keramzytu Liapor, można profesjonalnie realizować różnorodne projekty budowlane. Szeroka oferta dostępnych frakcji i gęstości keramzytu Liapor umożliwia stosowanie wielu rozwiązań dla prawie wszystkich zagadnień w inżynierii lądowej, w budownictwie drogowym, inżynieryjnym lub mostowym.

Keramzyt Liapor zapewnia doskonałą izolację fundamentów budynków, jednocześnie jest łatwy i wydajny w użyciu. Zastosowanie keramzytu Liapor budownictwie drogowym zapewnia optymalną stabilność i nośność podłoża. Podczas budowy mostów, lekki beton z użyciem keramzytu Liapor ma nie tylko wysoką wytrzymałość zwykłego betonu, ale zapewnia również wyjątkowo szybkie prowadzenie prac.

Główne zastosowania: (1) do wykonywania lekkich nasypów drogowych; (2) do wykonywania podbudowy dróg przy jednoczesnym odciążaniu i stabilizacji podłoża; (3) do wykonywania obsypek i zasypów odciążających budynki i konstrukcje budowlane; (4) do wykonywania zasypów konstrukcji inżynieryjnych i sieci rurowych. Keramzyt LIAPOR® w ogrodnictwie Zadbany ogród, zielony dach i piękne rośliny doniczkowe - dzięki produktom Liapor, Liadrain i Liaflor można optymalnie uprawiać i pielęgnować wszelkiego rodzaju rośliny wewnątrz i na zewnątrz. Zaburzenia wzrostu drzew, krzewów lub roślin domowych często wynikają z niewystarczającej wentylacji i zaopatrzenia w wodę w obszarze korzeniowym. Zastosowanie keramzytu Liapor i Liadrain (dla zielonych dachów i na zewnątrz) i Liaflor (do wnętrz) poprzez poprawę struktury gleby i regulację bilansu wodnego zapewniają najlepsze warunki dla rozwoju nowych nowych roślin, jak i przebudowy terenów zielonych. Zielony dach to idealne połączenie ekologii i ekonomii. Krajobraz przeładowany betonem i szkłem zyskuje ozdobny wygląd i może być wykorzystywany do spędzania wolnego czasu. Jednocześnie gwarantowana jest ochrona przed nadmiernym upałem latem i ostrym zimnem w innych porach roku.

Główne zastosowania (1) do wykonywania warstw drenażowych i magazynujących wodę na tarasach i dachach zielonych; (2) jako dodatek do produkcji substratów dachowych, ekstensywnych i intensywnych; (3) do warstw drenażowych i utrzymujących wilgoć w doniczkach i pojemnikach stosowanych do uprawy roślin; (4) do upraw hydroponicznych. Keramzyt LIAPOR® do filtracji i oczyszczania wody i powietrza: Dzięki zdolnościom filtracyjnym, keramzyt Liapor jest także stosowany w wielu systemach oczyszczania, do poprawy jakości wody i powietrza. Biofiltracja umożliwia oczyszczenie ścieków z zanieczyszczeń, ponieważ keramzyt Liapor stanowi idealne podłoże dla mikroorganizmów, które filtrują ścieki i oczyszczają je z azotu i fosforanów.

Dzięki porowatej strukturze, Liapor zapewnia także optymalne rozwiązanie do oczyszczania powietrza wywiewanego. W biofiltrach, podkładach biologicznych i systemach filtrów mikroorganizmy mają możliwość rozmnażania się, absorbują zanieczyszczenia, rozkładają je, a tym samym oczyszczają wywiewane powietrze.

Główne zastosowania: (1) do budowy przydomowych stawów i oczek wodnych; (2) do oczyszczania wody przy hodowli ryb; (3) do oczyszczania ścieków w przydomowych i przemysłowych oczyszczalniach; (4) do oczyszczania powietrza w specjalnych filtrach.

Keramzyt LIAPOR® jako zimowa posypka antypoślizgowa: Keramzyt Liapor jest także często stosowany jako ekologiczna posypka antypoślizgowa. Specjalnie zaprojektowana mieszanka keramzytu Liapor-Ekogrit z powodzeniem używana jest do zimowej konserwacji dróg w centrach miast, strefach dla pieszych, historycznych częściach miast, parków miejskich, stref spa, szlaków rowerowych i ujęć wody pitnej. Jest absolutnie bezpieczny dla ludzi, nieszkodliwy dla zwierząt oraz roślin. Jest skuteczny natychmiast po użyciu, nawet w bardzo niskich temperaturach poniżej -15°C. Ponadto jest łatwy i lekki w użyciu oraz do 3,5 razy bardziej wydajny niż inne stosowane do tego celu środki chemiczne. Keramzyt LIAPOR® - specjalne zastosowania: Keramzyt Liapor umożliwia szeroki zakres zastosowań i może być używany w innych obszarach oprócz inżynierii lądowej. Dzięki swojej porowatej strukturze keramzyt Liapor doskonale izoluje a jednocześnie kumuluje ciepło. Natomiast zdolność do pochłaniania i uwalniania pary wodnej reguluje wilgotność powietrza, a tym samym zapewnia przyjemny klimat w pomieszczeniu. To wszystko sprawia, że keramzyt Liapor jest optymalnym rozwiązaniem do wielu innych zastosowań. Akwaria i stawy ogrodowe - to przestrzeń życiowa stworzona przez człowieka. Aby zwierzęta i rośliny wodne mogły tam żyć w warunkach w dużej mierze naturalnych, konieczna jest równowaga biologiczna. Jest to możliwe dzięki naturalnemu produktowi jakim jest keramzyt Liapor. Właściwy materiał filtracyjny jest niezbędny dla optymalnej jakości wody. Jako czysty naturalny produkt, umożliwia skuteczne, biologiczne filtrowanie prawie wszystkich akwariów i stawów ogrodowych. Mikroorganizmy mogą osadzać się i namnażać na powierzchni granulki keramzytu. Mikroorganizmy te absorbują i rozkładają szkodliwe, toksyczne lub intensywnie nieprzyjemne zapachy. W ten sposób woda jest czyszczona a ryby i rośliny uzyskują równowagę biologiczną. Keramzyt Liapor jest łatwy do czyszczenia, a tym samym z powodzeniem nadaje się do wielokrotnego użytku. Terrarium - odtwarza specjalne siedliska w małych przestrzeniach, głównie dla egzotycznych zwierząt i roślin. Właściwe podłoże ma tu kluczowe znaczenie, w zależności od wykończenia, samej konstrukcji terrarium oraz przeznaczenia.

Specjalnie dla zwierząt lubiących ciepło podłoże z keramzytu Liapor umożliwia jednocześnie odpowiednią izolację termiczną jak i magazynowanie ciepła. Liczne pory powietrza znajdujące się wewnątrz ziaren keramzytu, powodują, że para wodna może zostać ponownie wchłonięta i uwolniona, co reguluje wilgotność powietrza, a tym samym zapewnia przyjemny klimat. Jest to oczywiście niezbędne i korzystne zarówno dla zwierząt i roślin. Zdolność do pochłaniania wilgoci sprawia, że keramzyt Liapor szczególnie nadaje się do terrarium kwarantannowego. W terrariach lasów deszczowych keramzyt może być używany jako warstwa drenażowa i oddzielana od właściwego podłoża za pomocą przepuszczalnej dla wody przekładki. Liczne pory powietrza zapewniają wyjątkowo niską masę. Dzięki temu takie podłoża są szczególnie lekkie i proste w utrzymaniu w porównaniu do żwiru.

Wysoka temperatura wypalania podczas produkcji sprawia, że Liapor jest wyjątkowo odporny i stabilny. Dlatego keramzyt ten jest idealnym podłożem w terrariach. Ponadto wyróżnia się śródziemnomorskim wyglądem i przyciąga wzrok. Dostępne frakcje keramzytu: (14) LIAPOR 0-2mm/575; (15) LIAPOR 0-6mm D/450; (16) LIAPOR 1-4mm/500; (17) LIAPOR 2-4mm/450; (18) LIAPOR 1-8mm D/350; (19) LIAPOR 4-8mm; (20) LIAPOR 8-16mm/275; (21) LIAPOR-LIADRAIN 1-8mm D/350; (22) LIAPOR-EKOGRIT 2-8mm/450.

5904741018247
9968 Przedmioty

Opis

Materiał
Kruszywo ceramiczne
Gama kolorystyczna
Brąz
Frakcja
do 15 mm
Zastosowanie
uniwersalne

Specyficzne kody

ean13
5904741018247

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.