Mączka Granitowa 0-5 mm

22,14 zł
Brutto


Mączka granitowa – ogólnodostępny i dobry nawóz zawierający mikroelementy i śladowe pierwiastki.

Opakowanie
Ilość

Mączka granitowa jest wykorzystywana przy układania kostki brukowej. Jest lepszym materiałem niż piasek czy jego mieszanina z cementem, bo nie ulega wypłukaniu.
Mączka granitowa to nawóz wolnodziałający. Można więc stosować stosunkowo wysokie dawki np. 0,5 do 5 kg/m² grządki. Będzie to odpowiednikiem 5-50 ton na hektar, choć pozytywne efekty stosowania mączki granitowej uzyskuje się nawet stosując 0,5 t/ha/rok. Warto dodać również trochę mączki granitowej lub bazaltowej do ziemi w której będziemy wysiewać rośliny lub ukorzeniać drzewka czy krzewy owocowe/orzechowe. Wystarczy dosłownie kilka gramów na doniczkę.


Mączka granitowa – ogólnodostępny i dobry nawóz zawierający mikroelementy i śladowe pierwiastki. Nadaje się bardziej do uprawy roślin lubiących kwaśną glebę (borówki, jagody, żurawina, azalie, rododendrony…) , gdyż zawiera (w porównaniu do bazaltu) stosunkowo mało wapnia i magnezu. Jeśli skoryguje się ten niedobór wapnem i/lub dolomitem (nie są to substytuty) to mączka granitowa jest pożądanym nawozem do każdej uprawy.

5902837461809
118 Przedmioty

Opis

Materiał
Ziemia
Frakcja
do 15 mm
Zastosowanie
uniwersalne

Specyficzne kody

ean13
5902837461809

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.