Keramzyt Do Terrarium

15,00 zł
Brutto

Keramzyt jest kruszywem ceramicznym produkowanym z naturalnego surowca. W terrarystyce stosowany jest do wypełnienia dolnej warstwy podłoża w terrariach wilgotnych. Keramzyt  posiada bardzo niską nasiąkliwość, przez co nie gromadzi wody, co mogłoby prowadzić do gnicia. 

Opakowanie
Ilość
Dostępny produkt w innych opakowaniach

Keramzyt do terrarium oraz do filtrów zewnętrznych o frakcji 8-16 mm

Jest bardzo lekki więc nie zwiększa masy terrarium.

Jest obojętny biologicznie i chemiczne oraz odporny na działanie grzybów i pleśni.

Zapobiega gniciu roślin.

WYMIARY GRANULATU: 8- 16 mm

Keramzyt w akwariach i stawach ogrodowych 

to przestrzeń życiowa stworzona przez człowieka. Aby zwierzęta i rośliny wodne mogły tam żyć w warunkach w dużej mierze naturalnych, konieczna jest równowaga biologiczna. Jest to możliwe dzięki naturalnemu produktowi jakim jest keramzyt Liapor. Właściwy materiał filtracyjny jest niezbędny dla optymalnej jakości wody. Jako czysty naturalny produkt, umożliwia skuteczne, biologiczne filtrowanie prawie wszystkich akwariów i stawów ogrodowych. Mikroorganizmy mogą osadzać się i namnażać na powierzchni granulki keramzytu. Mikroorganizmy te absorbują i rozkładają szkodliwe, toksyczne lub intensywnie nieprzyjemne zapachy. W ten sposób woda jest czyszczona a ryby i rośliny uzyskują równowagę biologiczną. Keramzyt jest łatwy do czyszczenia, a tym samym z powodzeniem nadaje się do wielokrotnego użytku. Terrarium - odtwarza specjalne siedliska w małych przestrzeniach, głównie dla egzotycznych zwierząt i roślin. Właściwe podłoże ma tu kluczowe znaczenie, w zależności od wykończenia, samej konstrukcji terrarium oraz przeznaczenia.

Specjalnie dla zwierząt lubiących ciepło podłoże z keramzytu umożliwia jednocześnie odpowiednią izolację termiczną jak i magazynowanie ciepła. Liczne pory powietrza znajdujące się wewnątrz ziaren keramzytu, powodują, że para wodna może zostać ponownie wchłonięta i uwolniona, co reguluje wilgotność powietrza, a tym samym zapewnia przyjemny klimat. Jest to oczywiście niezbędne i korzystne zarówno dla zwierząt i roślin. Zdolność do pochłaniania wilgoci sprawia, że keramzyt szczególnie nadaje się do terrarium kwarantannowego. W terrariach lasów deszczowych keramzyt może być używany jako warstwa drenażowa i oddzielana od właściwego podłoża za pomocą przepuszczalnej dla wody przekładki. Liczne pory powietrza zapewniają wyjątkowo niską masę. Dzięki temu takie podłoża są szczególnie lekkie i proste w utrzymaniu w porównaniu do żwiru.

Wysoka temperatura wypalania podczas produkcji sprawia, że keramzyt jest wyjątkowo odporny i stabilny. Ponadto wyróżnia się śródziemnomorskim wyglądem i przyciąga wzrok. 

5902837461021
0 Przedmioty

Opis

Materiał
Kruszywo ceramiczne
Gama kolorystyczna
Brąz
Frakcja
do 15 mm
Zastosowanie
uniwersalne

Specyficzne kody

ean13
5902837461021

Zobacz także

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.