• Nowy

Łupek Ekspandowany Posypka Zimowa 2-4mm

22,50 zł
Brutto

Posypka zimowa. Idealny zamiennik soli drogowej. Jest bardzo wydajna (1 kg na 20 m2), lekka i łatwa do usunięcia. Oszczędza to ekonomiczne koszty zimowego utrzymania dróg. Zamiast stosować szkodliwą dla roślin sól drogową, lepiej sięgnąć po ekologiczną posypkę antypoślizgową. Spełnia swoje zadanie nawet w temperaturze -15 stopni Celsjusza, a ponieważ nie zawiera chemicznych dodatków, jest bezpieczna dla środowiska i obuwia.

Opakowanie
Ilość

Mineralny środek poprawiający właściwości gleby. Co więcej, w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które oddziałują na glebę gwałtownie, łupek wpływa na nią stopniowo, dostosowując się do naturalnego procesu, który kiedyś doprowadził do jej powstania. Nie wywołuje nagłych zmian w kwasowości gleby, nie narusza delikatnych struktur korzeniowych roślin i jest dobrze tolerowany przez żyjące pod ziemią mikroorganizmy.

GRANULAT Ekspandowany Granulat skalnego łupka. Nie pyli, jest łatwy w transporcie i w aplikacji. Można go stosować w dużych uprawach otwartych. Jako że nasz granulat stworzony jest z łupka, jego skład w ogromnym stopniu pokrywa się ze składem najważniejszego, pierwotnego budulca gleby. Dzięki temu łupek w całkowicie naturalny sposób współtworzy strukturę użyźnianej nim ziemi.

Zimowa posypka Łupek Ekspandowany 2-4 mm IDELANY ZAMIENNIK SOLI DROGOWEJ to:

bezpieczeństwo – antypoślizgowa posypka to sprawdzony sposób na oblodzone powierzchnie. Lekki granulat z wypalonej glinki stanowi alternatywę dla soli i piasku. Zimowa posypka działa natychmiast po wysypaniu, eliminując ryzyko upadku na oblodzonej powierzchni.

ekologia –posypka jest bezpieczna dla środowiska. Materiał spełnia standardy Ministerstwa Ochrony Środowiska nr 383/2001 i w przeciwieństwie do soli nie szkodzi roślinom, zwierzętom i nie uszkadza powierzchni dróg i chodników.

ekonomia– zimowa posypka jest  lekka i wydajna.  Zmniejsza również koszty związane z transportem, przechowywaniem i późniejszym sprzątaniem po zimie.

Sposób użycia: - Rozsypać posypkę równomiernie na śliskiej nawierzchni - Stosować zgodnie z zasadami BHP Dzięki swoich właściwościach produkt może świetnie sprawdzać się na boiskach typu tartan czy nawierzchniach do biegania. Produkt ten jest ekologiczny, bezpieczny dla środowiska w przeciwieństwie do soli.

Rozkruszone ziarna

Frakcja ziarna 2-4 mm

Odchył dolnej średnicy ziarna < 15 % hm.

Odchył górnej średnicy ziarna < 10 % hm.

Odsetek niepokruszonych ziaren < 5,0 % hm.

Gęstość objętościowa 350 ± 15 % kg/m3

Gęstość nasypowa materiału przy wilgotności po wyprodukowaniu 415 ± 20 % kg/m3

Gęstość nasypowa materiału przy normalnej wilgotności 450 ± 25 % kg/m3

Gęstość objętościowa 900 ± 15 % kg/m3 Wilgotność 15% ± 5 % hm.

Rozszerzalność < 20 % obj. Chłonność po 30 minutach 3 ± 2 % hm.

Mrozoodporność Utrata masy ciała 2% po 25 cyklach zamrażania

Zawartość chlorków < 0,02 % hm. Zawartość siarki Konwersja SO3 < 1 % hm.

PH wody (1:10) 5,5 do 11, lekko kwaśny do podstawowego

Klasa palności AI – materiał niepalny

Produkt jest przyjazny dla środowiska 31-01 (Norma MŽP ČR).

W porównaniu ze zwykłymi odpadami żwirowymi lub chemicznymi, zimowa posypka wyróżnia się niskimi obciążeniami chemicznymi i mechanicznymi dróg i kanałów ściekowych. 

5902837465715
1000 Przedmioty

Opis

Materiał
Minerał
Gama kolorystyczna
Brąz
Frakcja
do 15 mm

Specyficzne kody

ean13
5902837465715

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.