❤️ Ściółka dla zwierząt 6.3K- StonesGarden.pl ®

LECTUM 6.3 K profesjonalna ściółka dla koni

Lectum 6.3 K produkowany przez firmę Vivena-Natura Sp. z o.o. wytwarzany jest przez prasowanie w wysokiej temperaturze i przy wysokim ciśnieniu rozdrobnionej słomy. Przyjmuje kształt nieregularnego granulatu o średnicy 6 mm i długości nie większej niż 15 mm, koloru jasnego, słomkowego.

Okazje dnia

41,62 zł
Brutto
Wybierz
Ilość
Obecnie brak na stanie

LECTUM 6.3 K – profesjonalna ściółka dla koni 

Przeznaczenie

Lectum 6.3 K przeznaczony jest przede wszystkim dla koni posiadających problemy z chorobami górnych dróg oddechowych, alergii skórnych i gniciem strzałki kopytowej, ale również powinni go stosować wszyscy hodowcy, którzy chcą zachować wysoką higienę w stajni, oszczędzić czas oraz miejsce magazynowe.

Skład produktu

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, odpylona w procesie produkcyjnym (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.

Konfekcjonowanie

Gotowy produkt jest dostępny w wentylowanych workach papierowych lub foliowych, w opakowaniach 20 kg, workach typu BigBag po 450 kg i 1000 kg oraz luzem, ładowany bezpośrednio na środki transportu z silosu spedycyjnego lub magazynu płaskiego.

Sposób przechowywania i transport

Produkt musi być przechowywany i transportowany w warunkach suchych, zabezpieczających przed zawilgoceniem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, w szczególności biologicznymi (grzybami i pleśniami), w chłodnym miejscu. Jego przechowywanie jest zdecydowanie wygodniejsze i zajmuje mniej miejsca niż słoma.

Wskazówki dotyczące użycia

Lectum 6.3 K, to miękkie i sprężyste podłoże bezpośrednio po zastosowaniu. Pozwala na utrzymanie wysokiej higieny, redukuje zapach amoniaku w boksie oraz zaoszczędza czas i pracę podczas codziennej pielęgnacji konia. Ilość wykorzystania Lectum 6.3 K zależy od indywidualnej technologii hodowli. Średnie zużycie to 10 -14 kg na m2 . Nie zaleca się polewania Lectum wodą, gdyż szybciej traci swoje właściwości.

Dostępność

Ściółka dostępna jest prze cały rok, dzięki czemu unika się składowania dużych ilości słomy dostępnej tylko sezonowo. Lectum 6.3 K na miesięczny zasyp boksu zajmuje zaledwie niecały 1 m2!

Cechy charakterystyczne:

• Higieniczność - ściółka Lectum jest produkowana z selekcjonowanej słomy zbożowej (głównie pszennej). Poddawana jest obróbce termicznej w temperaturze ponad 90oC, dzięki czemu zawiera ona śladowe ilości grzybów i pleśni oraz bardzo małą zawartość drobnoustrojów. Obróbka termiczna w wysokiej temperaturze powoduje, że kolor ściółki może być lekko ciemniejszy, ale najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo koni!

• Chłonność – wyższa chłonność pozwala na unikanie przemakania i zaskorupiania się ściółki. Dla porównania 100 kg trocin wchłania ok 180 kg wody, słoma pszenna (siekana) ok 250 kg wody, natomiast Lectum nie mniej niż 370 kg wody. Tak wysoka chłonność jest uzyskana dzięki ekstruzji słomy, której włóknista struktura jest rozbijana, dzięki czemu materiał wchłania wilgoć nie tylko „końcami” włókien, ale całą swoją powierzchnią.

• Miękkość i sprężystość – Lectum jest oferowany we frakcji tzw. „drobnej” dostosowanej do potrzeb koni sportowych, w przeciwieństwie do zbitego, szklistego peletu. Po wysypaniu ściółka jest od razu miękka i sprężysta.

• Brak pyłu – zapylenie ściółki powoduje choroby układu oddechowego. Lectum w procesie produkcji, a następnie i rozdrabniania jest odpylany, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia problemów oddechowych u koni.

5902837465685

Opis

Materiał
Inny
Frakcja
do 15 mm
Nowości
zoologia

Specyficzne kody

ean13
5902837465685

Ostatnie zakupy klientów

Promocje w Stones Garden

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło