Ściółka dla Gryzoni

Ekologiczna ściółka z prasowanej słomy.

Okazje dnia

47,41 zł
Brutto
Wybierz
Ilość
Obecnie brak na stanie

Prasowana 100% ściółka ze słomy 

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, odpylona w procesie produkcyjnym (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.
Produkt wytwarzany jest przez prasowanie w wysokiej temperaturze i przy wysokim ciśnieniu rozdrobnionej słomy. Przyjmuje kształt nieregularnego granulatu o średnicy 6 mm i długości nie większej niż 15 mm, koloru jasnego, słomkowego.

Przeznaczenie

Ściółka przeznaczona jest jako podłoże dla zwierząt z chorobami górnych dróg oddechowych, alergii skórnych, ale również powinni go stosować wszyscy hodowcy, którzy chcą zachować wysoką higienę, oszczędzić czas oraz miejsce magazynowe.

Skład produktu

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, odpylona w procesie produkcyjnym (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.

Wskazówki dotyczące użycia

Ściółka to miękkie i sprężyste podłoże bezpośrednio po zastosowaniu. Pozwala na utrzymanie wysokiej higieny, redukuje zapach amoniaku oraz zaoszczędza czas i pracę podczas codziennej pielęgnacji. Ilość wykorzystania zależy od indywidualnej technologii hodowli. Średnie zużycie to 10 -14 kg na m2. Nie zaleca się polewania ściółki wodą, gdyż szybciej traci swoje właściwości.

Zalety stosowania ściółki


• Doskonała wchłanialność - wyższa chłonność pozwala na unikanie przemakania i zaskorupiania się ściółki. Dla porównania 100 kg trocin wchłania ok 180 kg wody, słoma pszenna (siekana) ok 250 kg wody, natomiast nasza ściółka nie mniej niż 370 kg wody. Tak wysoka chłonność jest uzyskana dzięki ekstruzji słomy, której włóknista struktura jest rozbijana, dzięki czemu materiał wchłania wilgoć nie tylko „końcami” włókien, ale całą swoją powierzchnią.
• Bezpieczeństwo – ściółka poddawana jest obróbce termicznej w temperaturze ponad 90oC, dzięki czemu zawiera ona śladowe ilości grzybów i pleśni oraz bardzo małą zawartość drobnoustrojów - ściółka jest hipoalergiczna.
• Mała pylistość - w trakcie produkcji naszą ściółkę poddajemy procesom odpylania, dzięki czemu jest niemal wolna od pyłu.
• Zmniejszenie ilości amoniaku – wysoka chłonność pozwala na znaczne zmniejszenie amoniaku i nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu.
• Miękkość i sprężystość – pozwala unikać uszkodzeń mechanicznych skóry, które najczęściej są zaczątkami infekcji. Ściółka jest oferowana we frakcji tzw. „drobnej” dostosowanej do potrzeb koni.
• Biodegradowalność - zużytą ściółkę można z powodzeniem kompostować lub użyć jako naturalny nawóz. W przeciwieństwie do granulatu drewnianego nie zakwasza gleby.
• Naturalność - ściółka produkowana jest ze słomy pozyskanej z lokalnych gospodarstw rolnych, bez jakichkolwiek dodatków i spoiw.

5902837465685

Opis

Materiał
Inny
Frakcja
do 15 mm
Nowości
zoologia

Specyficzne kody

ean13
5902837465685

Zobacz także

Ostatnie zakupy klientów

Promocje w Stones Garden

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło