Czym wypełnić gabion?

person Opublikowany przez: Marta ze Stones Garden list W: Kamienie On: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 330

Czym wypełnić gabiony?

Gabiony można wypełnić wieloma materiałami o różnej przepuszczalności światła oraz o odmiennej barwie, dzięki temu powstają ciekawe układy dekoracyjne. Jedynym ograniczeniem, jest wielkość oczek. Wypełnienie gabionów powinno na tyle duże, by nie wypadało. Gabiony najczęściej wypełnia się kamieniem łamanym, tłuczniem, otoczaki, grys, żwir. Efektownie wyglądają pochodzące z recyklingu duże bryły przetopionego szkła, przez które przepięknie przenika się światło. Można nimi wypełnić cały kosz lub tylko jego część. Pamiętajmy jednak, że o trwałości konstrukcji gabionowej decyduje głównie rodzaj wypełnienia. Jeśli decydujemy się na wypełnienie organiczne, to musimy brać pod uwagę, że nie jest to rozwiązanie, które przetrwa wiele lat i będzie wymagało wymiany. Zarówno gabiony, jak i kamienie ogrodowe, do ich wypełnienia, możemy zakupić w centrach ogrodowych.

Konserwacja gabionów

Niewątpliwą zaletą ogrodzeń gabionowych jest to, że nie wymagają skomplikowanych, czasochłonnych i kosztownych zabiegów konserwujących. Trwałość gabionów uzależniona jest nie tylko od jakości ich wykonania, ale również od warunków atmosferycznych oraz agresywności środowiska na danej przestrzeni (inaczej będzie na wsi, a inaczej w regionie przemysłowym). Gabiony wykonywane są z siatki zabezpieczonej powłoką cynkową, która zapewnia ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego warto miejsca przecięć oraz wszelakiego rodzaju uszkodzenia zabezpieczyć warstwą cynku w sprayu. Jeśli podczas wypełniania gabionu zostanie uszkodzona warstwa lakieru, to warto ją zabezpieczyć lakierem zaprawowym. Ponieważ z czasem w gabionach zbiera się brud i różnego typu osad, warto raz na jakiś czas przeczyścić go za pomocą myjki ciśnieniowej.

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.