Piasek Chalcedonitowy Płukany 0,04-0,8 mm

Piasek chalcedonitowy płukany do ogrodu z wysoką zawartością krzemionki.

Okazje dnia

32,29 zł
Brutto
Wybierz
Ilość
Obecnie brak na stanie

Piasek chalcedonitowy jaki jest? 

Jest lekki, porowaty, i łatwo klinuje przestrzenie, dlatego doskonale nadaje się do wypełnienia przestrzeni, gdzie zwykły piasek szybko się wypłukuje. Ten piasek będzie świetnym wyborem do Twojego ogrodu! Zastosowany w aranżacjach jest nie tylko przyjemny dla oka, ale robi w ogrodzie tzw. dobrą robotę. 

Dlaczego piasek chalcedonitowy do ogrodu?

Piasek chalcedonitowy jest odporny na porastanie glonami więc doskonale ale nadaje się w miejscach, gdzie chcemy uniknąć zazielenienia. Piasek chalcedonitowy nadaje się też jako uzupełnienie mieszanek do podłoży ogrodowych, ponieważ magazynuje on wodę. Nie zawiera fosforu, ma za to wysoką zawartość krzemionki. Ma to wpływ na odpowiednie nawodonienie terenu. Warto mieszać go z ziemią, zanim cokolwiek posadzisz. Będzie miał zbawienny wpływ na rośliny, bo utrzyma odpowiednie ich nawodnienie. Piasek chalcedonitowy jest lekki i porowaty. Doskonale nadaje się do wypełnienia przestrzeni, w których zwykły piasek szybko się wypłukuje. Co ważne piasek chalcedonitowy jest odporny na porastanie glonami, więc doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie chcemy uniknąć zazielenienia. Nie wszędzie musisz użyć kamieni. Ten piasek pięknie będzie się z nimi komponował. Może posłużyć jako tło do monolitów lub popularnych, niebanalnych korzeni, czy pni. I wszelkich innych dekoracji ogrodowych.

Chalcedonit do oczek wodnych  

Dzięki zastosowaniu piasku chalcedonitowego w oczkach wodnych i kąpieliskach jako podłoże, poprawia się jakość wody zarówno pod względem wizualnym jak i pod względem chemicznym - chalcedonitowy piasek nie zawiera fosforu, poprawia przejrzystość wody.  

Piasek chalcedonitowy nadaje się także do fugowania kostki brukowej.

5903738120659

Opis

Materiał
Ziemia
Gama kolorystyczna
Żółty
Frakcja
do 15 mm
Nowości
unikaty

Specyficzne kody

ean13
5903738120659

Zobacz także

Ostatnie zakupy klientów

Promocje w Stones Garden

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło