Otoczaki – uniwersalne kamienie dekoracyjne

person Opublikowany przez: Marta ze Stones Garden list W: Kamienie On: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 143

Z kamieni dekoracyjnych wykorzystywanych podczas tworzenia aranżacji w ogrodzie na uwagę zasługują otoczaki. Są to małe fragmenty skał o zaokrąglonych i gładkich powierzchniach, które mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów w naszych ogrodach. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji ogrodowych z otoczakami w roli głównej.

Barwne kamienie ogrodowe

Otoczaki powstają w wyniku działania wody, przemieszczania się skał, obcierania lub w procesie obróbki mechanicznej. Dzięki temu w centrach ogrodowych możemy znaleźć niezwykle zróżnicowaną ofertę otoczaków o rozmaitych kolorach, rozmiarach i formach. Wzbogacają one nasze ogrody i pozwalają na tworzenie różnobarwnych kompozycji. Bez otoczaków trudno sobie wyobrazić źródełka ogrodowe, oczka wodne, fontanny czy strumyki. Dzięki swoim obłym kształtom przepięknie wyglądają na dnie zbiornika wodnego oraz na jego obrzeżach. Uzyskujemy dzięki temu spójny i harmonijny obraz stworzony za pomocą wody i kamieni ogrodowych. Otoczaki świetnie zastępują kostkę brukową. Świetnie wyglądają ścieżki wysypane drobnymi otoczakami. Można z nich ułożyć opaskę wokół domu, dzięki czemu zapobiegniemy wyrastaniu chwastów przy elewacji. Różne kolory i kształty otoczaków można wykorzystać do uporządkowania przestrzeni w ogrodzie, tworząc obrzeża rabat lub skalniaków.

Otoczaki w gabionach

Otoczaki świetnie nadają się do wypełniania gabionów. Można je łączyć z innymi kamieniami ozdobnymi lub bryłkami ozdobnymi, które przepuszczają światło. Takie gabiony można wykorzystać do stworzenia wszelkiego rodzaju murków czy elementów aranżacji ogrodowej jak ławy i stoły. Jeśli w naszym ogrodzie jest parę poziomów, to możemy zabezpieczyć ziemię przed osunięciem się za pomocą murków oporowych zrobionych z gabionów, które wypełnić możemy kolorowymi kompozycjami z otoczaków i stworzyć odcinające się kolorystycznie fale lub linie. Dzięki swym opływowym kształtom gabiony wypełnione otoczakami są nie tylko trwałe, ale i łatwe w czyszczeniu. Wszystko to sprawia, że kamienie dekoracyjne takie jak otoczaki pozwalają nam na stworzenie ogrodu pełnego barw, który jednocześnie współgra z naturą i nadaje jej dodatkowy wymiar.

kamień w gabionie

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.