Stone City

person Opublikowany przez: Marta ze Stones Garden list W: Kamienie On: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 163

Stones City to jedyny w Europie park wystawowy o powierzchni 7 000 m2, znajdujący się niedaleko Bergamo. Magiczna, urzekająca i sugestywna przestrzeń, źródło inspiracji dla każdego odwiedzającego, który kocha architekturę krajobrazu, gdzie kamień wiedzie prym! Stone City wykracza poza koncepcję salonu wystawowego na świeżym powietrzu. Część wystawowa jest podzielona na alejki, gdzie można znaleźć niebanalne aranżacje ogrodowe. Połączenie kamienia, roślin i wody. Aż trudno uwierzyć, że jedna, podświetlona bryła może być taką ozdobą we własnym ogrodzie, czy przestrzeni firmowej! Nie zabrakło także mebli ogrodowych oraz przepięknych akwenów z wodą. Można tędy spacerować cały dzień i noc!

W miniony weekend mieliśmy okazję być we Włoszech w Stones City w poszukiwaniu nowości, inspiracji oraz obowiązujących trendów w architekturze krajobrazu. Zobaczcie te przepiękne aranżacje w roli głównej z kamieniem.

Aranżacje kamienne


Aranżacje kamienne

Aranżacje kamienne

Aranżacje kamienne

Aranżacje kamienne

Aranżacje kamienne

Ale od początku Stone City na samym wejściu oczarowało nas przepięknymi basenami wypełnionymi lazurową wodą. Dno, a także ich obrzeża zostały wykonane z drobnych kruszyw oraz piasku zatopionych w żywicy, wszystko według najnowszych trendów!

basen

basen

To co zrobiło na nas największe wrażenie to skrzemieniałe drewno (czy jak potocznie mówi się skamieniałe drewno). W skrócie to skamieniałości drewna z minionych okresów geologicznych, zachowane dzięki przetrzymywaniu drewna w osadzie, a następnie zastąpieniu pierwotnej substancji drewna przez krzemionkę (chalcedon lub opal) pochodzącą z roztworów krążących w osadzie. W procesie tym często zachowane zostają wszelkie szczegóły budowy drewna i jego struktura, a w pustkach w obrębie drewna może krystalizować się kwarc, w tym ametyst, który daje przepiękne kolory! Czy wiecie, że nawet w osadach rzecznych Europy, a zwłaszcza Polski można znaleźć zazwyczaj stosunkowo młode skamieniałości pni drzew (kilka tysięcy lat). Pnie takie zwane są czarnym dębem i są cennym surowcem używanym do wyrobu luksusowych mebli.(źródło Wikipedia).

skamieniałe drewno

skamieniałe drewno

Wkrótce skrzemieniałe drewno będzie także dostępne w naszej ofercie! :)

Stone City zachwyca w dzień ale dopiero w nocy widzimy jego prawdziwy potencjał. Każdy głaz jest oświetlony, woda w fontannach i akwenach mieni się różnymi kolorami. A w tle niesie się muzyka z kamiennych głośników, która wprawia w świetny nastrój. Aż szkoda opuszczać to miejsce. 

Mieliśmy także okazję znaleźć się na górze, z której wydobywany jest kamień. Stone City to nie tylko miejsce, gdzie można przyjść z całą rodziną i godzinami przechadzać się po pięknie zaaranżowanych alejkach. To także miejsce, gdzie odbywają się wielkie eventy, takie jak np: Wybory Miss Italia, sesje ślubne, sesje modowe i wiele, wiele innych wydarzeń. Warto przy okazji podróży do Włoch wybrać się w to miejsce! I zrobić sobie kilka super zdjęć :)

Zobaczcie sami video z Stone City i wypatrujcie tych perełek na naszej stronie!

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.