Niebanalne dekoracje z użyciem kamieni

person Opublikowany przez: Karolina ze Stones Garden list Kategoria: Kamienie Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetleń: 498

Kamienie dekoracyjne doskonale prezentują się w ogrodowych aranżacjach. Podkreślają walory rabat kwiatowych oraz pojedynczych krzewów i drzew. Mogą również posłużyć do usypania alejek oraz podjazdu, a także przestrzeni wokół oczek wodnych. Będą ładnie wyglądały na tarasie, balkonie oraz w doniczkach z kwiatami. Poznaj propozycje wykorzystania kamieni ogrodowych i daj się zainspirować.

Aranżacja ogrodu

Kamień ogrodowy to doskonały element dekoracyjny w zielonej przestrzeni przy domu. Można go wykorzystać jako uzupełnienie kolorowych rabat kwiatowych albo usypania kamiennej, małej architektury z trawiastymi roślinami oraz dużymi monolitami. Przyda się również przy wytyczaniu alejek. Warto wybrać duże płyty kamienne i ułożyć je w wąską ścieżkę. Można też położyć je blisko siebie i stworzyć szerszą dróżkę. Obrzeża dobrze jest wyłożyć kostką granitową, a szczeliny uzupełnić drobnymi kamyczkami. Szeroki wybór daje Ci możliwość doboru odpowiedniej wielkości, koloru i typu kamieni. Możesz nimi obłożyć także oczka wodne i wykorzystać wodotryski, aby urozmaicić przestrzeń. Wykorzystaj także piękne kompozycje z sukulentami i porostami. Przekonaj się jak łatwo zaaranżować piękny ogród.

Opaska wokół budynku z kamienia dekoracyjnego

Piękną dekoracją będzie również opaska wokół budynku z kamienia dekoracyjnego. Oprócz funkcji ozdobnych, usypane w ten sposób kamienie chronią elewacje przed zabrudzeniem, a mury przed wilgocią. Możesz ją stworzyć wykorzystując żwir, otoczaki albo grysy ogrodowe . Obrzeża architektury warto zabezpieczyć tak, aby dekoracja utrzymała się w jednym miejscu. Opaskę możesz również uzupełnić o drobne rośliny oraz lampy ogrodowe, które dodatkowo dodadzą uroku dekoracji i oświetlą teren wokół domu. Postaw na ciekawe rozwiązania!Niebanalne dekoracje z użyciem kamieni

Jaki kamień na podjazd?

Kamienie ogrodowe możesz również wykorzystać do stworzenia podjazdu dla samochodu. Możesz go wyłożyć kostką brukową, granitową albo dużymi płytami. Najłatwiejszym sposobem jest jednak usypanie go, wykorzystując żwir albo drobne kamienie dekoracyjne i wyłożenie dwóch pasów stabilniejszym podłożem pod koła. Przy budowie podjazdu warto zwrócić uwagę czy nie jest na wzniesieniu oraz należy pamiętać, aby wybierać kamienie, które nie są śliskie i nie mają ostrych krawędzi.

Dekoracja doniczek

Drobne kamienie ogrodowe, na przykład grys, czy otoczaki możesz wykorzystać do podsypania roślin w doniczkach albo skrzynkach. Doda to estetyki i podkreśli piękno kwiatów. Możesz tworzyć piękne kompozycje z sukulentami i kaktusami, nawiązujące do pustynnych krajobrazów. Kamienie sprawdzą się także w towarzystwie monstery lub palmy. Podkreślą również piękno drzewka bonsai i dodadzą harmonii w aranżacji.

Kamienie ogrodowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Możesz wykorzystać je do tworzenia małej architektury w ogrodzie, dekoracji wokół domu oraz kompozycji z roślinami doniczkowymi. To doskonałe rozwiązanie do wytyczania alejek oraz wysypania podjazdu dla samochodu. Poznaj szeroką ofertę kamieni ogrodowych i wybierz idealne do swojego domu i ogrodu.

KONIECZNIE WYPRÓBUJ!

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.