Metasekwoja Chińska 30g Szyszka dekoracyjna

Igły metasekwoi są płaskie, miękkie, delikatne, długości 3 do 4 cm, jasnozielone. Jesienią przebarwiają się na żółte i czerwonobrązowe aby w końcu na zimę opaść z drzewa.

Okazje dnia

10,00 zł
Brutto
Ilość

Metasekwoja chińska to szybko rosnące drzewo, które na zimę zrzuca igły.

Należy do rodziny cyprysowatych. Dawniej gatunek ten opisywany był jako wymarły, kopalne szczątki sekwoi odkrywane były na terenie Japonii, Ameryki Północnej i Chin. W naturalnym środowisku osiąga wysokość nawet do 35 m wysokości. Ta hodowana w ogrodach jest znacznie niższa. Korona metasekwoi ma wyraźny, strzelisty przewodnik i przybiera wąski, stożkowaty pokrój. Szyszki, które polecamy państwa uwadze są owalne do kulistych, małe, o długości 1,5-2,5 cm. Szyszki metasekwoi najpierw są zielone, gdy dojrzeją - brązowieją. Szyszki zwisają na charakterystycznych, długich (około 2 cm), cienkich trzonkach. Składają się z 20-30 naprzeciwległych, bardzo szerokich, tarczowatych łusek. Gdy szyszka jest dojrzałą łuski znacznie się rozchylają. Szyszki dojrzewają w pierwszym roku i opadają w całości.

Jeśli zależy Ci na egzotycznej ozdobie- polecamy szyszki z metasekwoi chińskiej. Są oryginalne i naturalne. Pięknie wyglądają w szklanych wazonach. Jeśli dodatkowo, swoją kompozycję podświetlisz diodami LED, efekt nabierze jeszcze piękniejszego i pełniejszego wyrazu. Robisz jesienne ozdoby na drzwi, ściany? Wianki? Stroiki? Szyszki z metasekwoi są do takich kompozycji idealne! Możesz rozrzucić je na glinianej, szklanej lub drewnianej podstawce, między szyszki ułożyć świeczki i oryginalna, własnoręczna ozdoba na stół, czy komodę gotowa! Szyszki z metasekwoi przydadzą się wszędzie tam, gdzie królować ma naturalność i oryginalność jednocześnie!

5903738121991
47 Przedmioty

Opis

Materiał
Drewno
Gama kolorystyczna
Brąz
Frakcja
51-80 mm

Zobacz także

Ostatnie zakupy klientów

Promocje w Stones Garden

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło