Przygotuj się na jesień! – kup drewno do kominka

person Opublikowany przez: Karolina ze Stones Garden list Kategoria: Drewno Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetleń: 382

Nie ma chyba nic przyjemniejszego od jesiennego wieczora spędzonego z książką i kubkiem herbaty, otulonym kocem przed ciepłym kominkiem... Jeśli nie wiesz, czym palić, aby płomień był przyjemny i nie strzelał iskrami, to warto zapoznać się z wymienionymi poradami. Zamów suche drewno i ciesz się wysoką temperaturą w swoim domu nawet w najchłodniejsze dni.

Jaki rodzaj drzewa wybrać – liściaste czy iglaste?

Wybór drewna kominkowego zależy od efektu, który chcesz uzyskać. Drewno z drzew iglastych ma w sobie dużo żywicy, przez co w trakcie spalania charakterystycznie „strzela”. Powoduje to zanieczyszczenia otoczenia plamami, które są później trudne do usunięcia. Dodatkowo spalanie takiego drewna emituje dużą ilość dymu oraz sadzy, które osadzają się na ścianach kominka i w jego przewodzie kominowym. Dlatego właśnie do palenia bardziej poleca się drewno z drzew liściastych. Pali się ono równo, nie tworząc zbyt dużej ilości dymu. Jeśli zależy Ci na cieple, postaw na twarde drewno, które podczas spalania wydziela więcej energii. Wybór wysokokalorycznego drewna sprawi, że nie będzie trzeba tak często dokładać go do ognia.

Sposób na wilgotność drewna

Fakt, że mokre drewno nie sprawdzi się przy rozpalaniu kominka, jest oczywisty. Żeby nie musieć trudzić się z suszeniem drewna, możesz zakupić w naszym sklepie suche drewno kominkowe, będące najlepszym materiałem opałowym. Oferujemy drewno z drzew takich jak buk, dąb, brzoza, jesion czy olcha. Jest już ono porąbane w szczapy, więc do Ciebie należy tylko jego rozpalenie w kominku.

Mokre drewno jest totalnie bezwartościowe pod względem kaloryczności i praktycznie nie nadaje się do palenia. Drewno suche to takie, które ma mniej niż 5% wilgotności. Aby taką wilgotność uzyskało, przechowywane musi być w specjalnie suszonych i ogrzewanych suszarniach. Zazwyczaj drewno do kominka trzyma się na zewnątrz domu – nie ma w tym nic złego. Przy zagwarantowaniu surowcowi odpowiednich warunków zarówno sezonowania, jak i składania, możliwe jest osiągnięcie wilgotności, która nie przeszkodzi w napaleniu w kominku. Jeśli potrzebujesz dużej ilości drewna, możesz zakupić w naszym sklepie specjalne drewno kominkowe w skrzyniopaletach.

Przygotuj się na jesień! – kup drewno do kominka

Alternatywy dla suchego drewna kominkowego

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na rozpalenie w kominku, bądź po prostu lubisz proste rozwiązania, użyj do rozpalania dedykowanej ekologicznej rozpałki. Powkładaj w tekturę kawałki drewna, podpal je… I to wszystko! Do szybkiego rozpalania możesz też wykorzystać pellet, wykonany z wiórów i trocin sosny. Zastępuje on idealnie olej opałowy. A może chcesz uwędzić rybę? Możesz do tego wykorzystać zrąbki drzewne. W naszym sklepie kupisz ich dwa rodzaje: wiśniowe i jabłkowe. Jeśli jesteś fanem survivalu – możesz wybrać drewniany pieniek z kilku dostępnych rodzajów. Praktycznym rozwiązaniem będzie propozycja z wkładem antykomarowym. Nie tylko odstraszy owady, ale i nada klimatu cieplejszym wieczorom.

Rozpalanie kominka to przyjemne preludium do klimatycznego wieczora, spędzonego przy rozpalonym ogniu. Zadbaj o odpowiednie drewno i zaopatrz się w taką jego ilość, aby starczyło na cały sezon. Weź ulubioną książkę i rozkoszuj się ciepłem bijącym z kominka.

KONIECZNIE WYPRÓBUJ!

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.