Stoły z żywicy epoksydowej

person Opublikowany przez: Franciszek ze Stones Garden list Kategoria: Drewno Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetleń: 393

Drewno w ostatnich latach stało się bardzo popularnym elementem wystroju wnętrz. Nic dziwnego, to prosty w obróbce materiał, który posiada wysokie walory estetyczne. Jednym z nurtów „drewnianego szału”, jest ekspozycja naturalnego piękna drewna, gdzie w samą jego strukturę ingeruje się jak najmniej. Odpowiedzią na to, są właśnie tytułowe stoły, czy stoliki z żywicy epoksydowej. Co w nich takiego niezwykłego?

Od drewna po stolik

Żywica epoksydowa to syntetyczna bardzo wytrzymała masa stosowana w budownictwie. Jej plastyczność pozwoliła również na wykorzystanie jej przy tworzeniu stołów. Jak wygląda taki proces?

Nie jest on technologicznie skomplikowany i najczęściej ogranicza się do zalania płynną jeszcze żywicą, mniejszych lub większych drewnianych elementów. Mamy wtedy do czynienia najczęściej ze stołami o klasycznych wymiarach.

Bardziej niespotykane jest natomiast wykorzystywanie elementów takich jak np. pniaki (często nawet z korzeniami) i dostosowywanie ich do tego, co kryje się pod nazwą stół.

Wszystko ogranicza się do możliwości jakie daje nam żywica epoksydowa. Dzięki niej osiągniemy gładź blatu wysokiej jakości, zachowując jednocześnie nieregularność komponentów.

Niedoskonałe znaczy najlepsze

Stoły stworzone przy użyciu żywicy epoksydowej to bardzo wyjątkowe meble. Wykorzystują nietypowe i naturalne kształty drewna, by wyciągnąć z niego 100% jego walorów wizualnych. 

Najważniejsze są niedoskonałości. Jak przekornie by to nie brzmiało, to właśnie w tym zaklęta jest prawdziwa natura drewna. Ubytki, wygięcia, nieregularne słoje, czy kolory – żywica pozwala na ich odpowiednią ekspozycje, wydobywając z drewna wszystko to, co najlepsze. 

Jednocześnie żywica uzupełnia wszystkie nieregularności, dzięki czemu możemy zachować optymalną płaszczyznę blatu. Pozwala to na wykorzystywanie dowolnych drewnianych elementów, nie rezygnując przy tym z funkcjonalności produktu.

Coś, co nie powtórzy się już nigdy

Nigdzie na świecie nie znajdziemy dwóch takich samych drzew, a dzięki temu, nie da stworzyć się dwóch takich samych stołów.

Blaty przygotowywane omawianą w tym artykule techniką, łamią konwencje tradycyjnego mebla i często mogą zaskoczyć swoim designem. Nietypowe kształty i różnorodne kolory drewna, czy żywicy sprawiają, że słowo „ograniczenia” całkowicie ginie za horyzontem. Daje nam to mnóstwo swobody i możliwości przy wyborze stołu oraz daje gwarancje, że nasz egzemplarz będzie jedyny w swoim rodzaju.

Zakochaj się w żywicy

Oczywiście żywica to nie tylko wygląd, to również szereg praktycznych cech, których często nie posiadają klasyczne drewniane stoły.

Przede wszystkim jest bardzo wytrzymałym materiałem, odpornym na wilgoć, czy wysokie temperatury. Zabezpieczy więc stół przed codziennymi zmorami jak rozlane gorące ciecze, czy mocno nagrzane naczynia.

Co równie ważne, doskonale chroni drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi i wszelkimi zarysowaniami i dodatkowo jest odporna na ścieranie.

Meble wykonane przy jej użyciu nadadzą się nie tylko, jako ozdoba, ale również będą funkcjonalne w kuchni, czy na dworze – tak, są też odporne na warunki atmosferyczne.

Podsumowując

Drewno posiada bardzo uniwersalną estetykę i sprawdzi się w wielu rodzajach wnętrz. Jednak to żywica epoksydowa pozwala nam na pójście o krok dalej. Łączy funkcjonalność z niepowtarzalnym designem i pozwala nam się cieszyć tym co w drewnie najlepsze, a dzięki nietypowym komponentom jakie spaja, daje gwarancje, że stołu jaki posiadamy nie ma w swoim domu nikt inny. 

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.