Jak się cieszyć kominkiem i czystym powietrzem?

person Opublikowany przez: Wojtek ze Stones Garden list W: Drewno On: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 173

Kominek w domu to niewątpliwie źródło przyjemnych doznań. Jest coś hipnotyzującego w widoku ognia wesoło tańczącego po drewnianych szczapach, a ciepło płynące z rozpalonego kominka ma swój specjalny czar. To po prostu magia kominka.

Pamiętajmy jednak, że posiadanie kominka to także odpowiedzialność za stan powietrza którym oddychamy my i nasi sąsiedzi. Tylko od nas zależy czy z naszych kominów nie przedostają się do atmosfery produkty pochodzące z nieprawidłowego palenia mokrego drewna czy, o zgrozo, śmieci. Nie ważne czy używamy kominka sporadycznie w chłodniejsze wieczory czy jest on naszym głównym źródłem ogrzewania domu, zawsze musimy używać go w sposób właściwy i odpowiedzialny.

Ilość drobnego pyłu i substancji szkodliwych, jaka zostanie wyemitowana do atmosfery zależy gównie od trzech czynników: stanu technicznego kominka, sposobu rozpalania i przede wszystkim od jakości spalanego drewna. Nowoczesne kominki są konstrukcjami bardzo wydajnymi i ekologicznymi. Zaprojektowane tak, by spalać drewno w sposób jak najmniej uciążliwy dla środowiska. Kluczem do ekologicznego palenia jest jakość stosowanego drewna, a w zasadzie jego wilgotność.

Pal w kominku wyłącznie suchym drewnem, o wilgotności poniżej 20%.

Suche drewno spala się w sposób całkowity powodując głównie emisję dwutlenku węgla i niewielkiej ilości wody w postaci pary wodnej. Drewno prawie wcale nie zawiera siarki, dlatego podczas jego spalania nie powstaje trujący i szkodliwy dwutlenek siarki SO2. Podczas spalania drewna będzie oczywiście powstawał popiół i pył, ale jego ilość to zaledwie 1 % masy spalanego drewna. Popiół z drewna składa się w większej części z wapnia, potasu i magnezu i może być wykorzystany jako nawóz w przydomowym ogrodzie. Aby mieć całkowitą pewność, że drewno spalane w naszym kominku jest odpowiednio suche, można rozważyć zakup drewna suszonego mechanicznie. Kupno drewna suszonego to najłatwiejszy i najpewniejszy sposób na zaopatrzenie się w opał na zimę. Drewno starannie ułożone, zazwyczaj w skrzyniach 1 mp lub 1,6 mp, to około 30% więcej drewna w tej samej objętości co wrzuconego luzem, a mechaniczne suszenie w suszarni komorowej gwarantuje obniżenie średniej wilgotności do 20%!

Drewno suche to drewno ze sprawdzonego źródła.

Drewno kominkowe firmy Stones Garden (wcześniej Saltus) suszone w wysokotemperaturowych suszarniach jest dostępne w łatwych do transportu i przechowywania opakowaniach. Poręczny 11 kilogramowy karton czy 30 litrowy worek dobrej jakości suszonego drewna z drzew liściastych zadowoli wszystkich miłośników wieczorów przy kominku czy grillu. Dla poszukujących paliwa do ogrzania domu odpowiedniejsze jest drewno połupane w szczapki ułożone w skrzyniopaletach o objętości jednego metra przestrzennego.

Dostarczamy drewno na terenie całego kraju.

Sprawdź naszą ofertę >> https://stonesgarden.pl/opal-drewno-kominkowe

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie niektóre mogą być

już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.